×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. augusts, 2014
Drukāt

PPO “Rīga” sezonas atklāšanas koncertā piedalīsies arī Dita Krenberga (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Profesionālais pūtēju orķestris “Rīga” ziemas koncertsezonu atklās 3. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē ar koncertu “Rīga – mazā Parīze”, portālam LA.lv pastāstīja orķestra mārketinga speciāliste Anete Stuce.

Viņa pastāstīja, ka koncerta programmu veidojis orķestra mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Ozoliņš, izvēloties divus orģinālmūzikas skaņdarbus, kas veltīti Parīzei un raksturo mūsdienas rakstības stilu simfoniskajam pūtēju orķestrim, kā arī vairākus populārus franču mūzikas skaņdarbus.

Koncertā skanēs mūsdienu britu komponista Martina Ellerbija skaņdarbs pūtēju orķestrim “Parīzes skices” (1994), kurš divdesmit gadu laikā kļuvis par vienu no komponista zināmākajiem skaņdarbiem. Kā otrs mūsdienu skaņdarbs koncertā skanēs franču komponista Serža Lancena “Parīzes simfonija” (1973).

Programmā iekļauta arī 20. gadsimta flautas repertuārā iecienītā Frēnsisa Pulenka Sonāte flautai un klavierēm, ko interpretēs izcilā latviešu flautiste Dita Krenberga.

“Pulenka sonāte manā flautistes dzīvē ir īpaša, jo saistās ar pašu pirmo starptautisko konkursu “Concertino Praha”, kurā piedalījos un ieguvu laureātes titulu un balvu kā jaunākā dalībniece. Kad ierakstīju Pulenka sonāti Latvijas Radio, man bija tikai 11 gadu, un flautu pie pedagoga Imanta Sneibja mācījos tikai otro gadu. Jaukākais tas, ka šis ieraksts ir saglabājies Latvijas Radio fonotēkā. Trīspadsmit gadu vecumā es izpildīju šo skaņdarbu ar pūtēju orķestri “Rīga” leģendārā Gunāra Ordelovska vadībā. Tagad ar nepacietību un prieku atkal gaidu sadarbību ar lielisko orķestri un diriģentu Mārtiņu Ozoliņu, spēlējot man tik īpašo F. Pulenka flautas Sonāti neparastā pārlikā,” atmiņu stāstā dalās flautiste.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tāda sajūta, ka Latvijā ir tikai viena vienīga flautiste. Apnicis. Gribas dzirdēt kādu citu arī.

Draugiem Facebook Twitter Google+