×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
5. maijs, 2015
Drukāt

Prāgā – ne vien hokeja dēļ. Ceļojuma piezīmes

Foto - Andris TiļļaFoto - Andris Tiļļa
Prāgā dzimuši

Rakstnieks, Čehoslovākijas un Čehijas prezidents (1989 – 2003) Vāclavs Havels (1936 – 2011).

Rakstnieks Francs Kafka (1883 – 1924).

Rakstnieks satīriķis Jaroslavs Hašeks (1883 – 1923).

Vācu dzejnieks Rainers Maria Rilke (1875 – 1926).

Uh, kādi hokeja līdzjutēju pūļi devušies uz Prāgu, taču es paguvu izbaudīt gaidāmo dižspēļu priekšnojautas un noskaņas nedaudz agrāk, jo Lieldienu brīvdienas pavadīju, ciemojoties Čehijas galvaspilsētā pie sava dēla ģimenes. Jāteic, ka gūto iespaidu gūzma paliks atmiņā uz ilgu laiku.

Biju cerējis uz saulainām Lieldienām, taču Prāga mani sagaidīja ar vēja brāzmām, lietu, krusu un sniegu. Vienu brīdi pat nodunēja pērkons. Naktī šķita, ka namam noraus jumtu… No preses uzzināju, ka Vācijā un Austrijā plosās orkāns Niklass, kas brāžas ar ātrumu 192 km stundā, vienpadsmit cilvēku esot gājuši bojā. Acīmredzot kāda tā daļa skārusi arī Čehiju. Tomēr nekādi laika apstākļi nespēja man sabojāt iespaidus par Prāgu, kas Otrā pasaules karā cietusi mazāk nekā citas Eiropas galvaspilsētas, tāpēc saglabājusi pasakaini skaistas arhitektūras un muzeju mākslas vērtības. Ar prieku un zinātkāri metos pilsētas apskāvienos.

Ar sabiedrisko transportu – izdevīgāk, arī lētāk

Prāgā ielidoju Vāclava Havela lidostā, un nokļūšanai uz pilsētas centru izraudzījos nevis taksometru, bet 119. maršruta autobusu, ar kuru aizvizinājos līdz galapunktam, Dejvickai. Lidostā biju iegādājies biļeti visiem transporta līdzekļiem 72 stundām (310 Kč). Svarīgi zināt, ka biļete, iekāpjot pirmo reizi transportā, ir jāaktivizē, ievietojot to īpašā dzeltenā aparātiņā. Sods par braukšanu bez biļetes ir iespaidīgs – 1500 kronas! Tiesa, nedēļas laikā, lai arī izbraukāju pilsētu krustu šķērsu, nevienu kontrolieri neredzēju.

Tālāk ar metro (zaļā līnija A) aizbraucu līdz centram. Pasaules čempionātā Latvijas hokejisti spēlēs galvenajā turnīra arēnā Prāgas “O2” (17 360 skatītāju vietu). Turp visērtāk (izvairoties no sastrēgumiem) un lētāk ir nokļūt ar sabiedrisko transportu – metro (dzeltenā līnija B), stacija Českomoravska.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+