×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. augusts, 2012
Drukāt

Prāgas geju praidā piedalās tūkstošiem cilvēku

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Prāgā sestdien noticis otrais geju praids, tajā piedaloties tūkstošiem cilvēku, kas izmantojuši pasākumu, lai nosodītu Krievijas pankgrupas “Pussy Riot” dalībnieču notiesāšanu.

Daudzi bija ģērbušies košās drānās, pūta svilpes un vicināja karogus, dodoties ceļā no Prāgas centrālā laukuma gājienā pa galvenajām ielām.

Gājiens dodas uz salu Vltavas upē, kur notiks koncerti un dažādi pasākumi.

“Vairāk nekā 20 gadus pēc Samta revolūcijas Prāgas praidam ir mērķis sniegt ieguldījumu sabiedrībā, kas ir atvērta un pašpārliecināta,” teikts praida organizatoru vietnē.

Organizatori arī pauda nosodījumu par Maskavas tiesas piektdien pieņemto spriedumu ar divu gadu cietumsodu sodīt trīs “Pussy Riot” dalībnieces.

Taču pagājušajā naktī tika uzlauzta organizatoru lapa “Facebook” un sestdien pret praidu vērstas demonstrācijas sarīkoja kristīgie demokrāti un vēl viena konservatīva organizācija.

Pirmais geju praids Čehijā tika sarīkots pagājušajā gadā un izraisīja skandālu, konservatīvā prezidenta Vāclava Klausa palīgam gejus nodēvējot par “perversiem” un prezidentam izsakot atbalstu šim viedoklim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+