×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. maijs, 2015
Drukāt

Prāgas spožums un posts

foto: LETAfoto: LETA

Pirmās divas pasaules čempionāta spēles ir aizvadītas. Prāgā pamanāmi arī latvieši, bet lielākā plūsma ieradīsies tikai tagad – uz nākamajām četrām cīņām, beigās pret Franciju atkal būšot mazāk sarkanbaltsarkano.

Čehi laukumā mūs uzņēma ne pārāk jauki (2:4), bet tribīnēs ir laba atmosfēra. Informators vienu otru frāzi zina arī latviski un Koba Jass, kurš 1. maijā atzīmēja 25. dzimšanas dienu, saņēma laimes vēlējumus un tika parādīts uz lielā kuba. Pamājot faniem kā vieglatlēti pirms starta.

Daudzi latviešu fani apmetušies Latvijas tornī jeb viesnīcā A&O, kur jau pirmajā dienā saņemts labs sveiciens – kāds puisis izdomājis numuriņā uzsmēķēt, lai gan tas ir aizliegts. Nekādi dūmu detektori gan nav ieslēgušies, taču tūlīt klāt bijuši viesnīcas darbinieki un nostāja nelokāma – sods 200 eiro vai arī saucam policiju un metam jūs ārā. Beigās izdevies sarunāt 25 procentu atlaidi – samaksāt nācās 150 eiro. Noteikumi paliek noteikumi, bet, vai sods samērīgs? Smēķētājiem gan te pateicīgi apstākļi, jo daudzos krogos atļauts vilkt dūmus. Nesmēķētājiem gan sajūta kā atgriežoties desmit gadu vecā pagātnē.

Kādai citai kompānijai gājiens uz krogu beidzies vēl sāpīgāk. Iegājuši puiši striptīzbārā – ieeja bez maksas, bet dzērieni, saprotams, dārgāki kā citur. Tas jau nav šķērslis. Īsāk sakot, vakara gaitā uzsaukuši dzērienu dejotājai par… kā vēlāk izrādījās 300 eiro. Nekur nespruksi, jāmaksā.

Ko gan var teikt žurnālists, kurš nesmēķē ne krogos, ne viesnīcās un nekur citur un striptīza bārā neiet? Pirmais iespaids par turnīra organizāciju slikts – pie ieejas mediju centrā jāgaida rindā 15 minūtes. Pa to iet arī brīvprātīgie, tikai viena eja un drošības pārbaudes kā lidostā. Tas gan kā palaimējas – citreiz priekšā neviena nav, citreiz jāgaida. Bet iekšā ir tādi labumi, kādi kopš 2006. gada Rīgā nekur nav redzēti – šokolādes, batoniņi, apelsīni, āboli, kafija, ūdens. Eh, ja vēl alus būtu! Tas te tādā pašā cenā vai cits pat lētāks kā ūdens. Un kā jau Čehijā – labs. Arēnā alus maksā, ja runājam mūsu naudās, precīzi 1,63 eiro. Gandrīz divreiz lētāk kā “Arēnā Rīga”. Var ēst un dzert tribīnēs. No tribīnēm spēlē pret Čehiju izdzīti vairāki mūsējie ar bungām – traucējot apkārtējiem. Pret Kanādu gan varēja bungot pēc sirds patikas.

Hokejisti labi dzīvojot, ēdina labāk kā Minskā, kur gan arī viss esot bijis augstā līmenī. Viesnīca netālu no halles un dažs spēlētājs uz to labprāt dodas ar kājām. Treniņu arēna gan 15 – 20 minūšu braucienā, turklāt ekipējums jāuzģērbj spēļu arēnā un tad jābrauc autobusā kā bruņiniekiem.

Mūsējie gatavojas trešajam mačam pret grupas līdervienību Zviedriju – pirmdien 17.15 pēc Latvijas laika.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+