×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
26. marts, 2015
Drukāt

Pragmatisms noved pie brīdinājuma (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Ojārs Kalniņš

Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš, kurš nicīgi pielīdzinājis Tibetas autonomijas aktīvistus Doņeckas separātistiem, saņēmis mutvārdu brīdinājumu par deputāta Ētikas kodeksa pārkāpumu.

Tibetas atbalsta grupas deputāti apgalvo, ka Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš (“Vienotība”) gada sākumā aicināja citus parlamentāriešus netikties ar Tibetas trimdas valdības ārlietu ministri Diki Čojangu, kura februāri viesojās Latvijā. Atsaucoties uz konsultāciju ar Ķīnas vēstnieku Latvijā, Kalniņš mēģinājis pārliecināt kolēģus ignorēt Tibetas pārstāves vizīti vai vismaz nerīkot tikšanos Saeimas telpās. Turklāt intervijā ziņu aģentūrai BNS Kalniņš tikšanos ar Tibetas pārstāvi pielīdzinājis Doņeckas separātistu līderu uzņemšanai, jo arī Tibetas trimdas valdība viņa ieskatā ir separātisti, kas atbalsta Tibetas atdalīšanos no Ķīnas.

“Kalniņa kungs tā iespaidojies no Ķīnas vēstnieka, ka kolēģu ietekmēšanai izmanto Ķīnas propagandas argumentus, bet Latvijas sabiedrību maldina, izmantojot patiesībai neatbilstošus faktus,” uzskata Tibetas atbalsta grupas vadītājs Mārtiņš Šics (LRA). Viņš uzsvēra, ka ne Tibetas trimdas valdība, ne tās reliģiskais līderis Dalailama nemaz nepieprasa neatkarību vai atdalīšanos no Ķīnas, bet tikai reģiona autonomiju, iespēju saglabāt savu kultūru un valodu.

Tādēļ Šics un vairāki citi deputāti deputāti vērsušies ar iesniegumu Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā.

O. Kalniņš, skaidrojot savas rīcības iemeslus, apgalvoja, ka rīkojies tikai Latvijas pragmatisku interešu vārdā, nevis Ķīnas vēstnieka iespaidots. “Mēs atrodamies sarežģītā un ļoti bīstamā ģeopolitiskā situācijā, kur lielu lomu spēlē arī Ķīna. Arī Ārlietu ministrijas jaunākajā ārpolitikas ziņojumā teikts, ka attiecības ar Ķīnu ES un Latvijai ir īpaši nozīmīgas, ņemot vērā tās pieaugošo politisko un ekonomisko jomu. Tā ir otra lielākā pasaules ekonomika,” skaidroja Kalniņš.

Ķīnas vēstniecības pārstāvji Saeimas Ārlietu komisijas vadītāju tiešām esot informējuši, ka jebkāda veida oficiālas tikšanās ar Tibetas trimdas valdības pārstāvjiem negatīvi ietekmēs Latvijas un Ķīnas attiecības. Kalniņš informēja, ka pašreiz Latvijai esot lieliska ­iespēja attīstīt gan ­politisko, gan ekonomisko sadarbību ar Ķīnu. Arējās tirdzniecības apjomi ar šo valsti pēdējā gada laikā esot dubultojušies. Laikā, kad Krievijas tirgus ir slēgts, uz Ķīnas pusi cerīgi raugoties mūsu pārtikas ražotāji, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs plāno doties valsts vizītē uz Ķīnu, lai runātu par pārtikas eksportu. Maija sākumā desmit Latvijas uzņēmēji Ķīnā plāno pirmo reizi piedalīties pārtikas un dzērienu izstādē. “Iespējas ir vienreizējas! Manā vērtējumā, tikšanās ar Tibetas pārstāvjiem Saeimā apdraudēja visus šos pasākumus. Varbūt risks būtu tā vērts, ja tikšanās ar mūsu deputātiem varētu reāli mainīt situāciju Tibetā uz labo pusi, bet tā diemžēl nav,” teica Ārlietu komisijas vadītājs. Vienīgais, ko Kalniņš nožēlo, bija tibetiešu pielīdzināšana Doņeckas separātistiem: “Es tikai vēlējos raksturot to, kā Ķīna uztver šo gadījumu. Šis salīdzinājums tiešām bija nevietā, un par to es ļoti atvainojos.”

Tomēr Ētikas komisijas deputātus īsti nepārliecināja ne Kalniņa argumentācija, ne viņa atvainošanās. “Dzīvē un politikā, protams, nevar iztikt bez pragmatisma. Bet, ja prātā stāv tikai zupas bļoda un ideālisms tiek norakstīts, tad tas ir garīgas nabadzības apliecinājums,” norādīja Janīna Kursīte-Pakule (NA). Ētikas komisijas deputāti vienprātīgi nolēma izteikt Kalniņam mutvārdu brīdinājumu. Tas ir mazākais sods, kādu Kārtības rullis ļauj noteikt par deputāta Ētikas kodeksa pārkāpumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Kalniņam ar Kalnieti laiks doties pensijā!

 2. MUTISKS BRĪDINĀJUMS VIŅAM PIE OTRA GALA!!! IDIOTS!!! ATVAINOJĀS?!? VIŅŠ TAČU NO AMERIKAS… PĀRGUDRS VECIS!? KO TAD MĒS TE NO VISA SAPROTAM… VIŅI IERADUŠIES MŪS MĀCĪT “DZĪVOT UN PELNĪT”, ko neesam pratuši visus padomju gadus!? ESAM SLINKOJUŠI un katru dienu DZĒRUŠI STIPRO DZIRU!?? LŪK TĀ VIŅI DOMĀ PAR MUMS ŠEIT PALIKUŠAJIEM, KURUS UZ SIBĪRIJU NEIZVEDA…Viņi VISPĀR MĒDZ IZTEIKTIES NESOLĪDI, NEDOMĀJOT PAR SEKĀM: IZLIETU ŪDENI NESASMELT, IZTEIKTU VĀRDU NEATSAUKT!?! ATVAINOŠANĀS KAĶIM PIE ASTES!!! VIŅIEM VISU NOSAKA NAUDA un VIENĪGI NAUDA…Cik patiesi komentāri pirms manis!!! PALDIES!!!

 3. PEC IESPEJAS ATRAK TO “NODEVEJU” TRANSPORTET ARA NO LATVIJAS. KOPA AR MANIERIGO SIEVU.

 4. Te kads laikam speciali sajaucis jedzienus, parastu un nozelojamu, ne ar ko neattaisnojamu iztapsanu totalitarismam saucot par pragmatismu, bet OKUPETAS valsts pieticigus centienus vismaz pec autonomijas – pielidzinot prokrieviskajiem teroristiem.
  Izskatas pec tipiska kremlina meligas retorikas ar faktu sagrozijumiem pec isteniem hibridjaujinieka paraugiem.
  Skaidrs ar tadiem kalniniem…

 5. cits Lejiņš>pamelai Atbildēt

  Es gan uzskatu par vienu kārti metamus abus-gan Ati gan otro trimdinieku.Čeka krietni padarbojusies ārzemēs.!

 6. Man viņš no sākta gala nav paticis un ir aizdomas,ka savos uzskatos būtībā neatšķiras no Ādamsona,jo ari trimdā / biju VFR savā laikā pie Meierovica G./ man stāstīja,ka arī trimdiniekus smuki savervē VDK.Cik milzīga atšķirība ir starp Kalniņu un A.Lejiņu !!

 7. … Vel viens Vienotibas kosmopolitanis radas izpratis Bezabrenes realitati no liberala kapitalisma (PRAGMATISMA ) perspektives … jeb viedoklis vecuma iespaida … !

  … Tad ko vel vairak varam sagaidit no valsts valdosiem Vienotibas TUA pragmatikiem un ZZS atbalstitajiem, kurus turpinosais 20. imperialisms un ta transformetais 21.g.s. modelis, imperialistiskai globalisms, ir tik dzili iespaidojis, ka abam partijam LR Satversmes izpratne lidzinas aprakstita papirisa statusam …

Draugiem Facebook Twitter Google+