Mobilā versija
+13.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Svētdiena, 23. jūlijs, 2017
14. oktobris, 2015
Drukāt

Prakse un pētniecība ASV

Foto - LETAFoto - LETA

Līdz 30. oktobrim studenti, nesenie augstskolu absolventi un pētnieki aicināti pieteikties Baltijas–Amerikas Brīvības fonda stipendijām un atbalsta programmām, kas veicina zināšanu apmaiņu starp Baltijas valstīm un ASV.

Profesionālās prakses programma sniedz iespēju mērķtiecīgiem augstskolu studentiem un absolventiem doties uz ASV, lai praktizētos kādā no Amerikas uzņēmumiem. Programmas dalībnieki saņem stipendiju līdz 30 000 ASV dolāru gadā, kas iekļauj visu nepieciešamo atbalstu – ceļa izdevumu segšanu, veselības apdrošināšanas izmaksas, līdzekļus ikdienas tēriņiem. Programmas dalībniekiem individuāli tiek piemeklēta viņu interesēm, zināšanām un karjeras plāniem atbilstoša prakses vieta. Praktikanti ASV var pavadīt sešus līdz divpadsmit mēnešus.

Pētniecības programma sniedz finansējumu pētniekiem un zinātniekiem, kas vēlas veikt pētījumus ASV universitātēs vai pētniecības centros. Pieejamais finansējums vienam projektam ir 60 000 ASV dolāru gadā, turklāt zinātnieki uz ASV var ņemt līdzi ģimenes locekļus, kā arī programmas laikā piedalīties divās konferencēs ASV. Pētniecības programmas ilgums ir no sešiem līdz divpadsmit mēnešiem. Plašāka informācija par fonda piedāvājumu, stipendiju konkursa nosacījumiem un pieteikšanās kārtību pieejama mājas lapā www.BalticAmericanFreedomFoundation.org. Baltijas-Amerikas Dialoga programmas ietvaros izglītības un nevalstiskās organizācijas Baltijas valstīs var piesaistīt finansējumu, lai nodrošinātu ASV vieslektora vizīti Baltijā. Programmas piedāvātais finansējums līdz 10 000 ASV dolāru var tikt izmantots vieslektora transporta un uzturēšanās izdevumu segšanai, kā arī vieslekciju un semināru organizēšanai.

Baltijas–Amerikas Brīvības Fonda (BAFF) misija ir “stiprināt saites starp ASV un Latviju, Lietuvu un Igauniju, īstenojot izglītības un apmaiņas programmas”.

Pievienot komentāru

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (7)Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija.
Raidījums: Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci (8)Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Draugiem Facebook Twitter Google+