Praktiska palīdzība Latvijas uzņēmumiem iekļūt ārzemju tirgos 0

Bieži uzņēmumu plānus virzīt savu produkciju un pakalpojumus ārvalstīs aptur neziņa par konkrētās valsts likumiem, paražām un citiem noteikumiem, kuri ir svarīgi jebkura jauna tirgus aptveršanai. Tāpēc uzņēmumiem, kuri darbojas Latvijā, bet plāno paplašināt savu darbību ārvalstīs, ir iespēja saņemt konsultācijas par Eiropas un citu valstu likumdošanas aspektiem Eiropas Biznesa atbalsta tīklā.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

No biznesa uzsākšanas padomiem līdz sarežģītu tirdzniecības līgumu skaidrojumiem

Informāciju var saņemt par dažādām tēmām, piemēram, par prasībām attiecībā uz produktiem – importētāju un eksportētāju prasībām, muitas procedūrām, tarifiem un sertifikācijām, darbinieku nosūtīšanu, CE marķējumu, uzņēmējdarbības uzsākšanu ārvalstīs, kā arī par ārvalstu publiskajiem iepirkumiem. Konsultācijas un padomus nodrošina Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Eiropas Biznesa atbalsta tīkls. Konsultācijas notiek klātienē, kā arī, izmantojot e-pastu, telefonu. Uzņēmēji var pieteikties satikt Eiropas Biznesa atbalsta tīkla pārstāvjus arī LIAA individuālajās tikšanās reizēs ar Latvijas ārējo ekonomisko pārstāvniecību vadītājiem. Nākamā tikšanās notiks 2018. gada 18. jūnijā. Dalība ir bez maksas, un pieteikties iespējams šeit.

CITI ŠOBRĪD LASA

LIAA Eiropas Biznesa atbalsta tīkla projektu vadītāja Ginta Ieva Bikše stāsta, ka jautājumi tiek saņemti par visdažādākajām tēmām, piemēram, par muitas nodokļiem, eksportējot preces uz Norvēģiju, jaunu uzņēmumu izveidi citās Eiropas valstīs, preču marķēšanu u. c. Bikše min, ka uzņēmumi visvairāk interesējas par Eiropas Savienības (ES) un tās valstu normatīvajām prasībām. Jautājumus visbiežāk saņem par Zviedriju, Vāciju, Somiju un kaimiņvalstīm Igauniju un Lietuvu. Daudz jautājumi tiek saņemti arī par Eiropas Ekonomikas zonas valsti Norvēģiju.

Latviešu produkti Dienvidkorejas tirgū

Liela atbalsta tīkla priekšrocība ir iespēja saņemt informāciju par valstīm, kas nav ES. Eiropas Biznesa atbalsta tīkls ir Eiropas Komisijas iniciatīva, kas darbojas vairāk nekā 60 pasaules valstīs. Konsultācijās iespējams saņemt informāciju arī par Krievijas, ASV un citu valstu prasībām. LIAA pārstāve norāda, ka uzņēmumiem šī informācija ir svarīga, jo no tās atkarīga eksporta plānu izdošanās un savas tirgus daļas izcīnīšana citā valstī.

Ar savu veiksmes stāstu dalās zivju pārstrādes uzņēmums SIA “Karavela”, kurš plašāk pazīstams ar preču zīmi “Kaija”. Uzņēmums konsultācijas izmantojis, lai iekļūtu Dienvidkorejas tirgū. “Mēs uzsākām sadarbību ar Dienvidkorejas uzņēmumu, un sadarbības sākumā bija ļoti svarīgi noskaidrot, vai uz mūsu produkciju attiecas Korejas ES brīvās tirdzniecības līgums (EU-Korea Free Trade Agreement). Klientam, kurš saņem mūsu produkciju, tas ir būtiski, jo ļauj piemērot samazinātas tarifu likmes ES izcelsmes produktiem. Tādēļ arī vērsāmies pie LIAA, kas sniedza izsmeļošu informāciju par šī līguma būtību, kā arī specifiskajām prasībām un piemērojamību mūsu gadījumā. Šī informācija ļoti palīdzēja, un pašlaik esam jau nosūtījuši vairākus konteinerus uz Dienvidkoreju,” par konsultācijām stāsta SIA “Karavela” pārdošanas projektu koordinatore Anete Grundštoka.

Īpaši apkopota informācija uzņēmumiem

Lai padarītu informāciju pieejamāku lielākam cilvēku skaitam, regulāri tiek izstrādāti arī dažādi informatīvie materiāli un pasākumi par ES likumdošanu un ar to saistītiem jautājumiem. Piemēram, ir pieejamas apmācības, kas skaidro patērētāju aizsardzības tiesisko regulējumu vai datubāze, ar kuras palīdzību iespējams noskaidrot dažādus tirdzniecības nosacījumus un barjeras ar trešajām valstīm.

Reklāma
Reklāma

Vairāk informācijas par informatīvajiem materiāliem un Eiropas Biznesa atbalsta tīklu meklē šeit.

Publikācija tiek finansēta no Eiropas Savienības COSME programmas (2014.-2010.)