“Praktiskais Latvietis” 02.11.2015. 0

“PRAKTISKAIS LATVIETIS” – ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM!

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 192
Lasīt citas ziņas

Praktisks padomdevējs katram un ikvienam. Padomi, ieteikumi un atbildes uz visiem lasītāju jautājumiem. Juristu, ekonomistu, ārstu, kulināru, dārzkopības speciālistu, celtniecības ekspertu un interjeristu konsultācijas.

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU

JAUNĀKAJĀ “PRAKTISKĀ LATVIEŠA” NUMURĀ

Kā nosaka invaliditāti
“Šovasar dakteri man konstatēja smagu saslimšanu. Ģimenes ārste tagad iesaka noformēt invaliditāti. Vismaz III, bet varbūt pat II grupu piešķiršot. Kā tagad nosaka invaliditāti? Kur man jāiet, kādi dokumenti vajadzīgi, un cik liels ir invalīda pabalsts?” jautā Biruta no Valmieras.
Invaliditātes likumā definēts, ka invaliditāte ir ilgstošs vai nepārejošs ļoti smagas, smagas vai mērenas pakāpes funkcionāls ierobežojums, kas ietekmē personas garīgās vai fiziskās spējas, darbspējas, pašaprūpi un iekļaušanos sabiedrībā. Kādas ir invaliditātes grupas, cik liela ir pensija? – par to skaidrojums rakstā žurnālā “Praktiskais Latvietis”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dārzs ar kafijas smaržu
Kas tā par neparastu vietu Siguldā pie Svētku laukuma, kas redzama pa atvērtajiem vārtiņiem? Skaists, bagātīgi rotāts dārzs un tā dziļumā piemīlīgs namiņš. Tagad gan vietējie, gan tūristi labi zina – tā ir kafejnīca “Doma”, kurā saimnieko divas burvīgas jaunkundzes, māsas Meieres.
Visa Latvija šoruden pārcēlusies uz Siguldu! – priecīgi stāsta viena no kafejnīcas “Doma” saimniecēm Anete Meiere. Tik daudz cilvēku nav bijis pat jaukākajā vasaras laiciņā. Rindā stāv, lai skaistākajos skatu laukumos varētu nofotografēties. Visā Latvijā kafejnīcas steidz ieziemoties, bet Siguldā – gluži pretēji.

Malkas boilers
Nemanāmi piezagusies ziema, un atkal aktuāls kļūst jautājums par apkuri un karsto ūdeni. “Kur Rīgā vai tās apkārtnē var iegādāties ar malku kurināmu boileru?” jautā Agrita.
Ar malku kurināms ūdens sildītājs, kas vairāk zināms ar nosaukumu Titāns, mūsu modernajā pasaulē vairs nav plaši pieprasīts, tomēr aizvien brīvi pieejams dažādās versijās un komplektācijās. Izdevīgāko adresi visvieglāk sameklēt internetā, ja vien zināms, ko īsti gribas un kas konkrēti vajadzīgs. Malkas boilerus var nopirkt, sākot no 150 eiro.
Lai izvēlētos piemērotāko, jāapsver vairāki iespējamie varianti. Kādi? Piemēram, vai boilers nepieciešams tikai ūdens vai arī telpas sildīšanai, autonomai lietošanai vai pieslēgšanai sistēmai, lai vienlaikus virtuvē varētu traukus mazgāt, vai regulārai vai tikai periodiskai lietošanai, teiksim, vasarnīcā.

Rūpējoties par tīru vidi
Vai plastmasai paredzētajos konteineros drīkst mest visu veidu plastmasu – traukus, maisus? Ja plastmasas konteinerā ir iemests kāds cits izstrādājums, vai viss tā saturs nonāks pie nešķirotajiem? Kur likt matraci, vecas mēbeles, ledusskapi vai radioaparātu? Vai vecos medikamentus var nodot aptiekās?
Pie daudzdzīvokļu mājām, kur veic atkritumu šķirošanu, atrodas četru veidu konteineri – papīram, plastmasai, stiklam un pārējiem sadzīves atkritumiem. Bet kur likt būvgružus, lielgabarīta un zaļos atkritumus, metāllūžņus un sadzīves tehniku?

Dalītais uzturs attiecas tikai uz vakariņām
“Vēlos uzzināt speciālista viedokli par dalīto uzturu. Kurus produktus ieteicams ēst kopā un kurus – ne, cik ilgi jāietur pauze starp maltītēm? Vai vienā ēdienreizē ieteicams ēst tikai vienu produktu, vai labāka ir lielāka dažādība, baudot nedaudz no katra? Esmu nodzīvojusi vairāk nekā 80 gadu, ēdot, piemēram, gaļu ar kartupeļiem, bet tagad mazbērni saka – tas nav pareizi. Kā tad  īsti ir?” jautā Velta. Uztura speciāliste Linda Šlēziņa stāsta, ka dalītā uztura principu vajadzētu piemērot tikai vakariņās.

Reklāma
Reklāma

Āboli ziemai
Dārzu saimnieki sūdzas, ka šogad āboli slikti glabājas, bojājas pat tie, kas no koka ar rokām novākti. Risinājums – augļus pārstrādāt, lai ir ko baudīt līdz pat vēlam pavasarim.
Visvienkāršākais variants, kā saglabāt ābolu ražu līdz pat vēlam pavasarim, – izspiest sulu vai savārīt biezeni. Neparastu garšu var iegūt, ābolus savārot ar iebiezināto pienu. Ņem 2,5 kg ābolu, kārbiņu jeb 400 g iebiezinātā piena ar cukuru. Ja grib saldāku, papildus var piebērt 100 g cukura. Vāra tāpat kā parasto biezeni, tikai beigās pievieno iebiezināto pienu, cukuru un pavāra vēl piecas minūtes.
Visgardākais ievārījums izdodas, ja ābolus savāra kopā ar citām ogām un augļiem vai garšvielām. Pārbaudīta recepte – kopā ar ķirbjiem un ingveru.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.