×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. decembris, 2013
Drukāt

“Praktiskais Latvietis” 02.12.2013. (1)

PL48-2013-700

abonet_pogapirkt_poga

“PRAKTISKAIS LATVIETIS” – ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM!

Praktisks padomdevējs katram un ikvienam. Padomi, ieteikumi un atbildes uz visiem lasītāju jautājumiem. Juristu, ekonomistu, ārstu, kulināru, dārzkopības speciālistu, celtniecības ekspertu un interjeristu konsultācijas.

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU.

PIEDALIES ŽURNĀLA “PRAKTISKAIS LATVIETIS” ABONENTU LOTERIJĀ!

JAUNĀKAJĀ “PRAKTISKĀ LATVIEŠA” NUMURĀ

Pašu komanda
Aknīstiete Santa Curikova ir no tiem jaunajiem cilvēkiem, kas nebaidās uzņemties atbildību. Ieguvusi labu izglītību un bagātīgu darba pieredzi ārvalstīs, pēc vairāku gadu prombūtnes atgriezās Latvijā, dzimtajā pilsētā, lai vadītu un saimniekotu ģimenes ierīkotajā viesu namā – kafejnīcā „Liepas”. Kāda ir saimniekošana Aknīstē?

Celtnieku brāķis
Ko darīt, ja kaunā dzīvoklī pēc vairākiem gadiem atklājas slēpti defekti? Kam ir jāmaksā par zaudējumiem, kuri radušies celtnieku nekvalitatīva darba rezultātā? Ko par to saka eksperti?

Kā cīnīties ar pārtikas kodēm?
Pārtikas kodes jeb svilņi patiešām ir ļoti nepatīkama sērga – ja nav laicīgi pamanīti, tie ātri savairojas produktos, un tos pilnīgi iznīdēt ir grūti. Kuri pārtikas produkti visvārāk jāsargā no kodēm un cik efektīvi ir līmslazdiņi kožu ierobežošanai?

Ja virtuves dēlītis ož pēc zivīm
Kā no virtuves dēlīša izdabūt ārā zivs smaku pēc zivju tīrīšanas? Ar ko mazgāt rokas, lai tās nesmaržotu pēc zivīm?

Elejas ķiploki
Jelgavas novada Elejas pagasta piemājas saimniecībā „Kimjāņi” šogad ķiplokus audzēja vairāk nekā četru hektāru platībā. Saimnieks Artūrs Kims ir dārzkopis, pirms desmit gadiem beidzis Bulduru dārzkopības vidusskolu, mīl eksperimentēt. Kāda ir Artūra Kima pieredze ķiploku audzēšanā?

Ko tu teici?
Laiks, iet, bet bērna pirmā skaidrā teikuma aizvien nav. Vēl jo vairāk – mazulis runā neskaidri, joprojām savā valodiņā vai nerunā vispār! Ko iesākt?

Jakas, kas sargā dubulti
No rupji vērptas aitu vilnas dzijas var uzadīt pamatīgu jaku jeb vamzi vīram, dēlam, brālim, kas pasargās gan no aukstuma, gan no mitruma. Turklāt, vamžu mugurdaļu rotā kāda no latvju rakstu zīmēm, kas valkātāju raksturo un aizsargā. Uzadi arī tu!

Urbuma ierīkošana
Latvijā urbumus atkarībā no ūdens izmantošanas vajadzībām (dzeramais vai tehniskais) ierīko to saturošos slāņos – smiltī, grantī, kaļķakmenī, dolomītos un smilšakmeņos. Vai par dziļurbuma akas ierīkošanu savā privātīpašumā obligāti jāvienojas ar pašvaldību, vai arī var rīkoties pēc saviem ieskatiem, ne ar vienu nesaskaņojot?

Pilnpiedziņas auto
Tuvojoties ziemai, autobraucēji mēdz aizdomāties par piedziņas nepieciešamību. Arī ražotāji cītīgāk reklamē dažādus visu riteņu piedziņu tipus, turpretī daži piedāvā krosoverus, kuriem tā nemaz nav paredzēta. Tātad 4×4 ir nepieciešamība, greznība vai mārketinga triks?

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Mani interesē raksts par ķiplokiem Elejā.Drīzāk gan jāsaka nošokēja.Jo…Latvijā nav neviena atļauta fungicīda ķiploku kodināšanai,bet audzētājs tos kodina un sola nākamgad atrast kaut ko vēl efektīvāku.Vai tas nevienu neinteresē?Priekš kam tad ir tās normas ?

Draugiem Facebook Twitter Google+