×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
4. augusts, 2014
Drukāt

“Praktiskais Latvietis” 04.08.2014.

pl04082014

abonet_pogapirkt_poga

“PRAKTISKAIS LATVIETIS” – ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM!

Praktisks padomdevējs katram un ikvienam. Padomi, ieteikumi un atbildes uz visiem lasītāju jautājumiem. Juristu, ekonomistu, ārstu, kulināru, dārzkopības speciālistu, celtniecības ekspertu un interjeristu konsultācijas.

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU

JAUNĀKAJĀ “PRAKTISKĀ LATVIEŠA” NUMURĀ

Zirglietas ar kvalitātes zīmi

IRĒNAS BAUFALES un PĒTERA REINIKA amatnieku darbnīca Rēzeknes novada Vērēmu pagasta zemnieku saimniecībā “Apkalnmājas” ir vienīgā Latvijā, kur gatavo zirglietas darba zirgiem. Meistaru prasmes un zināšanas rosinājušas darbības lauku paplašināt, un patlaban “Apkalnmājas” kļuvušas par būtisku latgaliskā dzīvesveida un kultūras mantojuma daļu.

Dabas velšu vācējiem un iepircējiem
No sēņošanas, ogošanas vai savvaļas ārstniecības augu un ziedu vākšanas ienākumiem līdz 2845,74 eiro nav jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Taču konkrēti nosacījumi jāievēro arī dabas velšu iepircējiem.

Augusts dravā
Augusts ienesuma ziņā bišu saimniecībā dažkārt ir ļoti nabadzīgs mēnesis. Lielākā daļa nektāraugu noziedējuši, vien virši silos un purvājos var dāvāt bagātīgu ienesumu. Bet tur, kur viršu nav un tuvumā nezied speciāli audzētie nektāraugi vai vēlāk sētie griķu lauki, bitēm jāsāk paļauties uz pašu vāktajiem barības krājumiem. Augustā bieži nākas vērot, ka saimēs sarūk bišu barības medus apjoms un biškopji sāk piebarot bites ar cukura sīrupu.

Dārza griežņu izvēle
Kad dārzā vairs gaismu neredz, jo mitrais laiks veicinājis jauno dzinumu prāvu pieaugumu, jāķeras klāt zaru izgriešanai un saīsināšanai. Bet kurš instruments būs īstais?
Pirms griežņu iegādes vēlams pamēģināt, kā tās ieguļ plaukstā un kā varēs strādāt. Mazsvarīgs nav arī instrumenta svars, it īpaši darbojoties ilgstoši. Grieznes vajag pārbaudīt arī tāpēc ka daudzām rokturu atvērums ir pārāk plats un grūti valdāms vai tās ir pārāk smagas.

Kabaču ballīte var sākties!
Kabacis ir it kā neizteiksmīgs dārzenis – ūdeņains un bezgaršīgs, bet, radoši un prasmīgi darbojoties ar garšvielām un dažādiem pildījumiem, no tā var pagatavot karaliskus ēdienus. Piedāvājam trīs dažādas receptes iedvesmai.

Vāc sev pats!
Ja nav sava dārza, bet ir vēlme pamieloties ar svaigām ogām un sagatavot krājumus ziemai, var doties uz tā sauktajiem pašapgādes dārziem. Lielbritānijā, Kanādā un citās valstīs šāds augļaugu novākšanas un realizācijas veids, izmantojot Pick Your Own jeb vāciet sev paši sistēmu, ir ļoti populārs – pircējiem tiek ierādītas konkrētas vietas augļaugu stādījumā, un viņi paši sev pielasa grozus tieši no krūma, bet, dodoties prom, norēķinās. Šādi pašlasīšanas dārzi ierīkoti arī Latvijā.

Elegantās un praktiskās romiešu žalūzijas
Romiešu žalūzijas apvieno labākās aizkaru un žalūziju īpašības. Tās  izskatās dekoratīvi un aizņem maz vietas, žalūzijām ir ērts pacelšanas mehānisms, der plašs audumu spektrs, tās piemērotas visām dzīvojamām telpām un jebkura veida logiem. Turklāt jāpiemin vēl viens pluss – ja prot šūt, romiešu žalūzijas var uzmeistarot pašu rokām. Dizainere Kristīne Martinsone soli pa solim rāda, kā tas notiek.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+