×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. maijs, 2014
Drukāt

“Praktiskais Latvietis” 06.05.2014.

pl06052014

abonet_pogapirkt_poga

“PRAKTISKAIS LATVIETIS” – ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM!

Praktisks padomdevējs katram un ikvienam. Padomi, ieteikumi un atbildes uz visiem lasītāju jautājumiem. Juristu, ekonomistu, ārstu, kulināru, dārzkopības speciālistu, celtniecības ekspertu un interjeristu konsultācijas.

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU

JAUNĀKAJĀ “PRAKTISKĀ LATVIEŠA” NUMURĀ

Ceļ godā roku darbu

Uzņēmums “Ars Tela” jau desmito gadu nes Latvijas vārdu pasaulē, apliecinot latviešu audēju un dizaineru meistarību. “Ars Tela” apvieno divdesmit dažādu paaudžu audējas, daļa no viņām strādā galvaspilsētā, daļa – novados. Roku stellēs austie lina un citu dabisku materiālu tekstilizstrādājumi piesaista ar mūsdienīgu dizainu un pārsteidz ar daudzveidību. Izrādās, “Ars Tela” ne vien ražo, bet arī izstrādā mājas tekstila dizainu “Armani Casa” un citiem pasaulslaveniem zīmoliem. Ceļš līdz šādai atzinībai bijis dārgs un ilgs, taču rezultāts vairo pašapziņu – saka uzņēmuma īpašniece Alvida Kauliņa.

Ceļu satiksmes negadījums ārpus Eiropas

Kā rīkoties, ja gadījies iekulties ceļu satiksmes negadījumā ārzemēs, piemēram, Krievijā, Baltkrievijā, Ukrainā – valstīs, kas nav Eiropas Ekonomikas zonā? Izrādās, avārijā cietušam Latvijas autovadītājam un viņa spēkratam var rasties vairāk sarežģījumu nekā tās izraisītājam… Kā nenonākt kļūmīgā situācijā, skaidro Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics.

Autogāze. Labi vai slikti?

Augsto degvielas cenu dēļ autobraucēji meklē alternatīvu benzīnam un dīzeļdegvielai. Vieni risinājumu atrod, pārsēžoties mazākos braucamajos, citi savas mašīnas pielāgo darbam ar autogāzi. Ko tādējādi iegūst un ko zaudē?

Plātņu fasāde

Ar granīta apdari! Nauda apkārt nemētājas, tā jānopelna. Un nopelnīto vērts ieguldīt labās lietās. Arī mājas gribas būvēt, renovēt un siltināt ne vien savam mūžam, bet vairākām paaudzēm. Marta vidū būvniecības izstādē Ķīpsalā debitēja igauņu firma ar izskatīgām, izturīgām, videi un cilvēkiem draudzīgām ēku apdares plātnēm. Izskatās kā no granīta!

Bitēm sākusies aktīvā sezona

Pavasaris atnāca agri, bitēm darba pietika jau aprīlī. Pat marta siltākajās dienās tās zumēja lazdu krūmos, vākdamas ziedputekšņus, bet aprīļa sākumā sanēt sanēja blīgznas. Maijs ieradies ar aukstuma vilni, bet ziedēšana turpinās. Ja vien nelīst lietus un nezēģelē vējš, bites katru gaismas stundu izmanto nektāra vākšanai. Kas maijā darāms dravniekam? Par to šajā numurā stāsta Latvijas biškopības biedrības vadošais pētnieks Juris Šteiselis, savukārt pieredzējušais bitenieks Vilis Safronovs no Smārdes sniedz labus padomus iesācējiem.

Violetā maģija

Nacionālā botāniskā dārza Lakstaugu floras nodaļas vadošā dārzkopības speciāliste Marija Semerova turpina iepazīstināt ar ziemcietēm, grupējot tās pēc ziedu krāsas. Šajā reizē kārta violetos un purpura toņos ziedošajām.

Kad negribas kleitu no veikala

Lai izlaidumā, kāzās vai kādā citā svinīgā sarīkojumā izskatītos skaisti un oriģināli, neriskējot sastapt vēl kādu tādā pašā kleitā, jāmeklē prasmīga šuvēja. Ar ko jārēķinās, pasūtot tērpu šūšanas salonā, un cik šis tagad prieks maksā?

Briļļu vietā – kontaktlēcas

Ja ir slikta redze, brilles, iespējams, nemaz nav tas labākais risinājums… Varbūt priekšroka dodama kontaktlēcām? Vai zināt, ka ir arī nakts kontaktlēcas, ko uzliek pirms gulētiešanas? Pētījumi rāda, ka bērniem un pusaudžiem tās var palēnināt vai pat apturēt tuvredzības attīstību.

Kārums māmiņai

Kā palutināt savu māmiņu Mātes dienā? Ar pavasara puķu pušķi, ar kādu pašu rokām darinātu dāvanu… Varbūt izcept franču šokolādes kūku un kopā ar to pasniegt skaisti noformētu recepti bilžu rāmītī? Ja kūkas cepšanai nepietiek dūšas, aicinām izmēģināt aveņu, rabarberu un sāļo mafinu receptes. Nekā sarežģīta!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+