×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. aprīlis, 2014
Drukāt

“Praktiskais Latvietis” 07.04.2014. (1)

pl07042014

abonet_pogapirkt_poga

“PRAKTISKAIS LATVIETIS” – ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM!

Praktisks padomdevējs katram un ikvienam. Padomi, ieteikumi un atbildes uz visiem lasītāju jautājumiem. Juristu, ekonomistu, ārstu, kulināru, dārzkopības speciālistu, celtniecības ekspertu un interjeristu konsultācijas.

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU

JAUNĀKAJĀ “PRAKTISKĀ LATVIEŠA” NUMURĀ

Nekurienes veiksmes stāts
Dunikas pagastā, netālu no Lietuvas robežas, pa meža ceļiem var braukt kilometriem tālu, nesatiekot nevienu cilvēku un neredzot nevienu lauku sētu. Tāpēc šī vieta iesaukta par Nekurieni. Pamestajās, dubļainajās ganībās starp meža masīviem agrāk auga tikai krūmi, bet šodien slejas vērtīgs mežs un pa uzbūvētajiem ceļiem var pārvietoties pat šķīdoņa laikā.
Šī visu aizmirstā vieta pārvērtusies par pasaku! Turklāt ar minimāliem izdevumiem! Protams, bez Eiropas Savienības atbalsta es to nevarētu, – neslēpjot prieku par paveikto, atzīst Juris Kūms.

Pret straumi
Katrā nozarē un profesijā ir ļaudis, kas neievēro ierastos spēles noteikumus, neļaujas ikdienai rutīnai, bet gan mēģina turēties pret straumi, dzīvodami pēc saviem godīguma principiem. Viegli tas nav, toties viņi, paši to pat neapzinādamies, arī mūs dzen uz priekšu, mudinot uz lietām paraudzīties ar citu, atšķirīgu skatu. Ivars un Artūrs Gredzeni savos meklējumus ir atraduši daudz interesanta, ko citi zināmu apsvērumu dēļ noklusē.
Saltums plaukstās un pēdās
Ja plaukstas un pēdas līdzinās ledus gabaliem ne vien ziemas spelgonī, bet arī vasaras tveicē, ir pamats raizēm par perifērās asinsrites traucējumiem.
Katrs uz apkārtējās vides temperatūru reaģē citādi. Daudziem salst plaukstas, taču vēl biežāk mēdz būt aukstas pēdas. Dažiem šāda īpatnība raksturīga vairākās paaudzēs. Asinsrites traucējumiem ir tendence progresēt, tāpēc tos nevajadzētu atstāt bez ievērības. Diemžēl daudzi, visbiežāk smēķētāji un cukura diabēta slimnieki, pie ārsta atnāk tikai tad, kad situācija ir krietni samilzusi.

Seno rotu spēks
Latvju zīmju vairāki ģeometriskā ornamenta pamatelementi (slīpais un taisnais krusts, līklocis, skuja, rombs, aplis jeb saulīte) ir pazīstami jau kopš akmens laikmeta pirms divarpus miljoniem gadu. Gadsimtiem ritot, zīmes gan saglabājās, gan bieži papildināja cita citu, pat saplūda un ar laiku kļuva par patstāvīgām zīmēm. Zinot zīmju simbolisko nozīmi, var izvēlēties sev piemērotāko rotu.

Kas der ābolam, nav piemērots bumbierim
Lai mēs nebūtu līdzīgas kā vienas olšūnas dvīņi vai rūpnīcā štancētas autodetaļas, daba mums devusi atšķirīgus augumus. Savukārt stilisti, apģērbu modelētāji un citi speciālisti sievietes sagrupējuši, ņemot vērā augumam raksturīgos parametrus, un piedāvā, kas kurai labāk piestāv.

Vārpatas saknītes – ēdamas un veselīgas
Kurš gan mazdārziņu īpašnieks nav izmisīgi cīnījies ar ložņu vārpatu! Mēs sūkstāmies par uzmācīgo nezāli un visiem spēkiem cenšamies to iznīdēt. Izrādās, velti! Vārpatas saknēs ir daudz vērtīgu bioloģiski aktīvu vielu, kas var mums uzlabot veselību, turklāt tās ir gardas! Pamēģināsim?

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kas tie par “putnu biedēkļiem” uz vāka ?

Draugiem Facebook Twitter Google+