Mobilā versija
Brīdinājums -3.5°C
Kora, Kintija
Svētdiena, 18. februāris, 2018
7. septembris, 2014
Drukāt

“Praktiskais Latvietis” 08.09.2014.

pl08092014

abonet_pogapirkt_poga

“PRAKTISKAIS LATVIETIS” – ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM!

Praktisks padomdevējs katram un ikvienam. Padomi, ieteikumi un atbildes uz visiem lasītāju jautājumiem. Juristu, ekonomistu, ārstu, kulināru, dārzkopības speciālistu, celtniecības ekspertu un interjeristu konsultācijas.

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU

JAUNĀKAJĀ “PRAKTISKĀ LATVIEŠA” NUMURĀ

Drošības nauda
Pirms kāds iemaksā drošības naudu par citu personu, vienmēr rūpīgi jāpārdomā, vai šim cilvēkam var uzticēties. Likums paredz, ka procesa virzītājam jāinformē drošības naudas maksātājs par konkrētā kriminālprocesa būtību un jāizskaidro iespējamās sekas, neievērojot visas prasības. Tas nozīmē: ja drošības naudu tomēr neatdos, nevarēs atrunāties, ka nebija informācijas, kāpēc tā iemaksāta.
Ja drošības naudu maksāsiet par citu cilvēku un šī persona nepildīs procesuālos pienākumus vai izdarīs jaunu noziegumu, naudu būsiet zaudējis, jo to ieskaitīs valsts budžetā.

Paternitātes labirinti
Par bērna māti atzīst sievieti, kura viņu dzemdējusi, – tas ir skaidrs, bet kas ir tēvs? To reizēm nezina sieviete pati, kur nu vēl pārējie. Tad nav brīnums, ka tēva lomu mēdz piedēvēt citam vīrietim. Ko iesākt, ja tā noticis? Kādas ir bērna, mātes un tēva tiesības šādos gadījumos?
Juriste Tatjana Lugina vispirms atgādina, ka paternitāti var atzīt gan labprātīgi, gan tiesā, un skaidro visus jautājumus par paternitāti un paternitātes pieņēmumu.

Dižciltīgās skaistules
Katram gadalaikam vai mēnesim ir sava puķe. Augustam un septembrim piestāv gladiolas. Šīm karaliski cēlajām puķēm ziedu kausi ir daudzveidīgās krāsās: no tīri baltiem līdz melniem, no zaļiem līdz sarkaniem, kā arī daudzkrāsainiem. Bezgala dažāds ir ziedu lielums, sākot no miniatūrgladiolām (zieda lielums nepārsniedz 6 cm) un beidzot ar gigantziedu gladiolām, kam zieda diametrs ir vairāk nekā 14 cm.
Sīkziedu gladiolas ir izturīgākas pret vēju, lietu un karstumu, ziedi arī ļoti eleganti izskatās pušķos. Mazās gladioliņas ir īsti piemērotas galdu rotāšanai sabiedriskās vietās, kur lielziedu gladiolu buķetes varētu traucēt. Prasmīgi izvēloties šķirnes no visagrīnākajām līdz vidēji vēlīnajām un stādot dažādu izmēru bumbuļsīpolus, gladiolu ziedēšanas sezonu dārzā var paildzināt pusotra mēneša garumā, – saka Juris Bāze, gladiolu selekcionārs no Jūrmalas, kas šai kultūrai veltījis 30 gadu, no tiem selekcijai – 15 gadu. Puķu mākslinieks savā darbā ir sasniedzis atzīstamu līmeni, veidojot mūsu apstākļos labi augošas šķirnes, kas neatpaliek no labākajiem pasaules standartiem.

Radošas pārmaiņas pagaidu mājoklī
Rudenī, kad augstskolās sākas kārtējais mācību semestris, daudzi no laukiem nākušie studenti (un ne tikai viņi) vēlas īrēt dzīvokli. To dara tāpēc, ka nav bijis vietas dienesta viesnīcā vai arī gribas lielāku mieru, neatkarību un iespēju telpas iekārtot pēc savas patikas. Kardinālas pārmaiņas īrētā dzīvoklī vai istabiņā diezin vai kāds ir gatavs veikt, bet nelielus, taču pamanāmus uzlabojumus omulībai būtu gatavi īstenot. Kā labiekārtot pagaidu dzīvesvietu?

Vienkāršā un ķimerīgā kūpināšana
Rojenieks Oskars Mitenbergs ir bijušais kapteinis, jūrā gājis divdesmit piecus gadus. Ko lai tagad dara krastā dzīvojošs zvejnieks četrās paaudzēs, kad kuģi sagriezti lūžņos? Viņš kūpina zivis!

Dabas dāvana
To, ka šis padevies sēņu gads, nevar nepamanīt. Mežos sēņotāju bari, bet tirgū sēņu pilni plaukti. Turklāt ir ļoti bagāta baraviku un beku raža, tāpēc var ne vien baudīt karalisku mērci, bet arī gatavot ziemas krājumus. “Praktiskais Latvietis” viesojas pie pensionētas mežsardzes Guntas Rupenheites, kura dāsni dalās sēņu krājumu gatavošanas pieredzē – stāsta, kā kaltēt, kā pagatavot pulveri, kā marinēt un sālīt sēnes.

Lai diabēts nenodara postu acīm
Reti kuram laimējas visu mūžu nodzīvot bez jebkādām redzes problēmām, taču cukura diabēta slimniekiem acis no slimības radītiem sarežģījumiem jāsargā īpaši rūpīgi. Bieži vien līdz ar otrā tipa cukura diabētu atklāj diezgan ievērojamas pārmaiņas arī redzes orgānā. Diemžēl tas liecina, ka slimība slēpti ritējusi jau ilgāku laiku. Pirmā tipa diabētu, ar kuru sirgst gados jaunāki cilvēki, parasti konstatē ātrāk, jo ir izteiktāki simptomi – pastiprinātas slāpes, vajadzība urinēt naktīs un svara zudums.
Kā diabēta slimniekam nosargāt redzi?

Baltākam un žilbinošākam smaidam
Sniegbalti zobi kā modelēm un kinoaktrisēm jau sen nav nesasniedzams sapnis. Turklāt tagad tos var izbalināt daudz saudzīgāk nekā nesenā pagātnē – un tikai pāris stundu laikā. Taču zobi gan pirms, gan pēc šīs procedūras rūpīgi jākopj un jāievēro īpaša balinātu zobu diēta.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+