×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. jūnijs, 2014
Drukāt

“Praktiskais Latvietis” 09.06.2014.

pl09062014

abonet_pogapirkt_poga

“PRAKTISKAIS LATVIETIS” – ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM!

Praktisks padomdevējs katram un ikvienam. Padomi, ieteikumi un atbildes uz visiem lasītāju jautājumiem. Juristu, ekonomistu, ārstu, kulināru, dārzkopības speciālistu, celtniecības ekspertu un interjeristu konsultācijas.

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU

JAUNĀKAJĀ “PRAKTISKĀ LATVIEŠA” NUMURĀ

Trīs vīri Nīgrandē un bites
Dienā, kad viesojamies Ēberliņu ģimenes dravā Nīgrandē, viss zied, saule spīd un bites tik aizņemtas darbā, ka svešiniekiem pie stropa pat nepievērš uzmanību. – Medus jomā Latvijā sācies īsts zelta drudzis, – saka bitenieks un galvenais runasvīrs Krists Ēberliņš, kurā bitenieka gēns no paaudzes paaudzē izpaudies visstiprāk. Braucam raudzīt, kā Ēberliņiem sokas šajā biznesā.

Nodarbinātības pasākums skolēniem
Valdībā precizēta aktīvās nodarbinātības pasākumu organizēšanas kārtība, lai skolēni vasaras brīvlaikā varētu strādāt bez sarežģījumiem.
Ministru kabineta noteikumos teikts, ka turpmāk nodarbinātības pasākumā vasaras brīvlaikā varēs iesaistīties skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs.

Sarkanas… Kā izsaukuma zīmes!
Šī ir vissiltākā no krāsām. Tā ir emocionāli intensīva, atraisa cilvēkā enerģiju, liek rīkoties, dod pārliecību kautrīgajam un tam, kuram trūkst gribasspēka. Atmodina dzīvības spēku un dziļākās kaislības. Sarkanā pieder celmlaužiem un līderiem. Ja šī krāsa ir dominējošā, tā uztrauc un aizkaitina, savukārt tās trūkums padara piesardzīgu, vairo bailes un nedrošību. Sarkanais pievērš uzmanību, brīdina par briesmām un liek pieņemt lēmumu. Arī puķu dobē noteikti vajag pa kādai izsaukuma zīmei!

Vīngliemežu audzēšana. Iespējas un problēmas
Pirms dažiem gadiem Latviju pārņēma īsts vīngliemežu audzēšanas bums, tad gliemju ganāmpulkus veidoja pat graudaugu audzētāji. Vēl nesen Latvijā darbojās aptuveni desmit audzētavu, turpretī pašlaik saskaņā ar Pārtikas veterinārā dienesta datiem to skaits jau sasniedzis 233. Tomēr daudziem tas nav kļuvis par ienesīgu biznesu……
Pirms divpadsmit gadiem parka vīngliemežu audzēšanai nolēma pievērsties Preiļu pagasta audzētavas “Ošu mājas” saimnieki Valentīna un Ainis Noviki. Viņu mērķis gan bija vērsts nevis uz to intensīvu audzēšanu, bet gan lauku tūrisma attīstību. Sadarbojoties ar vietējo pašvaldību un tūrisma aģentūrām, ģimenei izdevies mīkstmiešu audzēšanu un to pārstrādi padarīt par diezgan atraktīvu tūrisma objektu. Sezonā audzētavu apmeklē aptuveni piectūkstoš tūristu, rīkotajās degustācijās saimnieki gadā ceļ aptuveni divas tonnas gliemežu.

Krāsošanas otra puse
Krāsošana izsenis bijusi daiļā dzimuma aizraušanās, tālab nav nejaušība, ka arī žurnāla lasītājas vēlas noskaidrot dažas šīs nodarbes praktiskās nianses. Redakcijai uzdotos jautājumus komentē SIA “Tikkurila” Mācību centra vadītājs AIVARS DANENBERGS.

Pistoles izvēle
Ir situācijas, kad krāsot ar otu vai rullīti negribas lielās darbietilpības, pieļaujamās paviršības vai citu apsvērumu dēļ. Šķiet, virsmu vienkāršāk būtu nopūst, bet veikalos aerosoli ir dārgi, toņu izvēle – pieticīga. Varbūt tomēr iegādāties krāsošanas pistoli?

Mitrinām un vēsinām ādu
Vasarā gaisa temperatūra nereti liek ķermenim pārklāties ar sviedru lāsītēm, taču ne vienmēr uzreiz iespējams nopeldēties vai atsvaidzināties dušā. Kā atgūt svaiguma sajūtu?

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+