×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. februāris, 2014
Drukāt

“Praktiskais Latvietis” 10.02.2014.

pl10022014

abonet_pogapirkt_poga

“PRAKTISKAIS LATVIETIS” – ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM!

Praktisks padomdevējs katram un ikvienam. Padomi, ieteikumi un atbildes uz visiem lasītāju jautājumiem. Juristu, ekonomistu, ārstu, kulināru, dārzkopības speciālistu, celtniecības ekspertu un interjeristu konsultācijas.

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU

JAUNĀKAJĀ “PRAKTISKĀ LATVIEŠA” NUMURĀ

Uzticīgs briežiem
Valkas novada Kārķu pagasta z/s “Jasmīni” īpašnieks EDMUNDS JUŠKEVIČS ir iekopis vienu no lielākajiem selekcijas briežu dārziem Latvijā. Sācis ar piecpadsmit brašuļiem, bet tagad pārrauga pārsimt augstas klases staltbriežu. Viņa mērķis ir uzlabot šīs dzīvnieku sugas populācijas kvalitāti mūsu valstī.

Ābolu pietiks līdz maijam
Beverīnas novada Kauguru pagasta integrētās augļkopības saimniecībā “Svitkas” pagājušais rudens bijis dāsns – 14 tonnu ābolu no hektāra. Saimniecības īpašnieks MODRIS ELIASS sola, ka pircējiem augļu pietikšot līdz maijam. Kā tik ilgi izdodas saglabāt kvalitatīvus ābolus?

Salda atzīšanās mīlestībā
Visu mīlētāju diena ir lieliska iespēja dāvāt saviem mīļajiem kādu gardumu. Piedāvājam piecas vienkāršas mājās pagatavojamu veselīgu un gardu konfekšu receptes.

Zemnieku saimniecība vai SIA?
Zemnieku saimniecības darbību regulē likums “Par individuālo (ģimenes) uzņēmumu un zemnieka vai zvejnieka saimniecību”, bet SIA darbību nosaka Komerclikums. Vai no grāmatvedības viedokļa būtu izdevīgāk veidot SIA? Kādi plusi un kādi mīnusi ir zemnieku saimniecībai un kādi – SIA?

Par agresīvu braukšanu – pie psihologa!
Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un paaugstinātu autovadītāju atbildību, agresīviem braucējiem uzliek arvien vairāk ierobežojumu un soda sankciju. Proti, janvāra vidū Ministru kabinets pieņēma grozījumus pārkāpumu uzskaites punktu sistēmā. Līdztekus vairākiem jauninājumiem ir rasts vēl viens veids, kā uzlabot agresīvo autobraucēju uzvedību, – saņemot pārkāpumu punktu konkrētu skaitu, vajadzēs doties uz nodarbībām pie sertificēta psihologa!

Nedienas ar gudrības zobu
Gudrības zobu aizmetņi izveidojušies lielākajai daļai cilvēku, taču vismaz pusei tie agri vai vēlu rada problēmas, jo evolūcijas gaitā žokļi kļuvuši mazāki un trešajiem dzerokļiem pietrūkst vietas. Kā izvairīties no to sagādātajām ciešanām?

Efektīvi trauku tīrītāji
Tauki, kas cepšanas laikā sprakšķ uz flīzēm, ķieģeļu mūrīša vai cepeškrāsns sieniņām, ir vieni no visgrūtāk notīrāmajiem, it īpaši, ja paspējuši piedegt. No koka, ķieģeļu virsmas traipus ne ar kādiem līdzekļiem nav iespējams izņemt, jo karstie tauki dabiskā materiālā iesūcas uz palikšanu. Veikalos piedāvā dažādus tauku tīrīšanas līdzekļus, tādēļ izmēģinājumā centāmies noskaidrot, kuri no tiem ir efektīvi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+