Mobilā versija
+1.2°C
Auseklis, Gaisma
Ceturtdiena, 14. decembris, 2017
9. marts, 2014
Drukāt

“Praktiskais Latvietis” 10.03.2014.

PL10-2014-700

abonet_pogapirkt_poga

“PRAKTISKAIS LATVIETIS” – ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM!

Praktisks padomdevējs katram un ikvienam. Padomi, ieteikumi un atbildes uz visiem lasītāju jautājumiem. Juristu, ekonomistu, ārstu, kulināru, dārzkopības speciālistu, celtniecības ekspertu un interjeristu konsultācijas.

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU

JAUNĀKAJĀ “PRAKTISKĀ LATVIEŠA” NUMURĀ

Ar spožām idejām un pārliecību
Tiem, kuri šaubās, vai mazpilsēta ir īstā vieta uzņēmējdarbības sākšanai, triju Līvānu puišu pieredze patiesi ir laba ziņa. Pirms četriem gadiem GATIS PASTARS, KASPARS ROKJĀNS un KALVIS PASTARS Rožupes pagastā izveidoja uzņēmumu SIA “Livani Eko Group”, kas ražo biohumusu. Tā labās īpašības iepazinuši daudzi stādu audzētāji un dārzkopji.

Vainagu veidošana
Lai augļu koki labi ražotu, tie jāveido. Regulāra vainaga kopšana nepieciešama gan tikko iestādītiem, gan vecākiem, jau ražojošiem kokiem. Pirms ķeras pie darba, jāzina, ko ar vainaga veidošanu grib panākt. Tad arī varēs saprast, kad to vislabāk darīt – agri pavasarī vai vasarā. Iepazīstinām ar vispārīgiem augļu koku veidošanas pamatprincipiem.

Ne vairāk kā oda dzēliens bērzam?
Nupat tā lieta atkal iet vaļā: sulas sāk tecēt! Tātad meklējam urbjus, gādājām traukus un steidzam… nolaist bērziem asinis?
Sulu tecināšanai piemēroti vidēja vecuma koki, vēlams tādi, kas aug saulainā vietā, vislabāk – pakalnā. No 70–80 gadu veca bērza pavasarī var iegūt līdz 200 litru sulas, pat aptuveni 20 litru diennaktī! Bet kā rīkoties, lai ikgadējā sulu tecināšana bērzam nekļūtu liktenīga?

Vāczemes aitas Sakstagalā
Lai iegūtu ātraudzīgākus un gaļīgākus jērus, speciālisti iesaka Latvijas tumšgalves aplecināt ar gaļas šķirņu teķiem. Ļoti piemērotas šim nolūkam ir Vācijas merino vietējās aitas. Pirms deviņiem gadiem šīs šķirnes aitu audzētava izveidota Rēzeknes novada Sakstagala pagastā. Braucām lūkoties, kā saimniekiem veicas šajā biznesā.

Vokpannas jaudīgums
Dārzeņus apcepot parastajā pannā, šķidrums vienmērīgi ātri iztvaiko no visas virsmas, turpretī vokpannā tas sakrājas apakšdaļā, tāpēc var vienkāršāk ar minimālu daudzumu taukvielu pagatavot sulīgus ēdienus. Turklāt iespējams likt kopā dārzeņus, gaļu, rīsus un citas ēdiena sastāvdaļas, kam citkārt vajadzētu atšķirīgu laiku.
Šefpavārs Hermans Andress Kuoto Silva no Venecuēlas dalās ar zināšanām, kā vokpannā pagatavot aromātisku, ar bagātīgu garšas buķeti apveltītu, veselīgu ēdienu.

Sviests ar piedevām
Lai bagātinātu sviesta garšu un piešķirtu neierastāku krāsu, var pievienot garšaugus, dārzeņus un citus pārtikas produktus. Tas dažādos ikdienas maltītes un noderēs ziešanai uz maizītēm, kad jāuzņem viesi. Uzkodas būs ne vien garšīgas, bet arī dekoratīvas. Piecas idejas, kā dažādot sviesta garšu.

Kakla sāpes nav nieks
Diskomforta sajūta – kņudēšana, skrāpēšana – un sāpes kaklā visbiežāk liecina, ka organisms cīnās ar vīrusu, baktēriju vai sēņu infekciju. Šādi simptomi jānovērš laikus. Katrā kakla sāpju stadijā ir atšķirīgas ārstēšanas metodes.

Medības ganāmpulka tuvumā
“Vai ir kāds likums, kas aizliedz medniekiem medīt ganāmpulka tuvumā? Esmu ierīkojis govīm ganības 30 ha platībā, kas robežojas ar mežu. Apkārt ganībām ir elektriskais gans, tomēr tas netraucē mednieku suņiem piekļūt ganāmpulkam, tramdīt un pat savainot govis. Kā man rīkoties, lai pasargātu savu ganāmpulku no mednieku suņu uzbrukumiem un šāvienu radītā stresa? Cik tālu no ganībām drīkst atrasties medību apgabals?” šos jautājumus vēlas noskaidrot lasītājs Armands. Skaidrojam, vai likumdošana nosaka, kādā attālumā no ganībām drīkst medīt, vai šeit jārunā tikai par pušu civiltiesiskajām attiecībām.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+