×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
11. maijs, 2014
Drukāt

“Praktiskais Latvietis” 12.05.2014.

pl12052014

abonet_pogapirkt_poga

“PRAKTISKAIS LATVIETIS” – ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM!

Praktisks padomdevējs katram un ikvienam. Padomi, ieteikumi un atbildes uz visiem lasītāju jautājumiem. Juristu, ekonomistu, ārstu, kulināru, dārzkopības speciālistu, celtniecības ekspertu un interjeristu konsultācijas.

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU

JAUNĀKAJĀ “PRAKTISKĀ LATVIEŠA” NUMURĀ

Nejaušību loģiskās sakarības
Jēkabpilī kokapstrāde nopietni attīstījusies tikai jaunākajos laikos. Nupat plaši izskanēja ziņa, ka tur sākuši ražot arī akustiskās sistēmas. Četri kokrūpnieki – Aigars, Ivars, Juris, Aldis – pērn izveidoja uzņēmumu “AIJA audio”, kas šogad martā jau debitēja Frankfurtes mūzikas mesē. Uzstādījums: šajā jomā kļūt par vienu no vadošajiem zīmoliem Eiropā. Ne vairāk un ne mazāk!

Salnu drošs krāšņums
Atraitnītes labi jūtas arī tik untumainos pavasaros kā šogad. Košās, šķietami trauslās puķītes nakts salnās var sasalt baltas, bet dienā atlaisties un atkal dzīt jaunus ziedpumpurus. Laiks atraitnīšu stādīšanai vēl nav nokavēts, un dēstu piedāvājums stādu audzētavās pašlaik ir bagātīgs.
Tukuma novada Slampes pagasta zemnieku saimniecībā “Stuči” zem plēves seguma podiņos krāšņi saziedējušas atraitnītes, šopavasar to ir apmēram pieci tūkstoši. Tās ir pirmās puķes, ko sāk tirgot ziedu un stādu audzētāji Antra un Oskars Gavari.

Elektriskais velosipēds
Pirmoreiz ieraugot elektrisko velosipēdu, cilvēki parasti uzdod vairākus jautājumus. Kas tas ir? Kam tas vajadzīgs? Cik maksā? Atbildes var rast, pāris dienu pabraucot ar šo mūsdienīgo transportlīdzekli. Kādi ir secinājumi?

Vai raugs kaitē veselībai?
Gatavojoties cept maizi un iejaucot mīklu, ikreiz ar bažīgu sirdi gaidām, vai tā rūgs vai ne… Daudzi priekšroku dod dabiskam ieraugam, jo uzskata, ka presētais raugs ir kaitīgs. Grāmatās un internetā cilvēki stāsta par to, kā raugs sagandē veselību, veicina audzēju veidošanos, pavājina imūnsistēmu, rada alerģijas un kuņģa kaites. Daži pat apgalvo, ka, ēdot maizi, organismā savairojas rauga sēne, izraisot daudzas problēmas. Skaidrojam, vai tiešām šie apgalvojumi atbilst patiesībai.

Bazilika sēklas kulinārijā
Jau tālā senatnē šīs sēklas izmantoja dažādu piena kokteiļu pagatavošanā. Lai lietotu uzturā svaigā veidā, tās izmērcē, vēl var uzkaisīt maizītei, cepumiem, likt pie dārzeņu ēdieniem. Piedāvājam receptes, kurās bazilika sēklas pievienotas siera cepumiem, kraukšķīgām miežu maizītēm, dārzeņiem, kā arī tradicionālajam dzērienam faloodai.

Taisnu muguru!
Sēdēt un stāvēt ar līku muguru – tas ir nelāgs ieradums, no kura ļoti grūti atbrīvoties. Ko darīt vecākiem, ja bērns vienmēr sēž sakumpis? Nepārtrauktie aizrādījumi iztaisnot muguru iedarbojas tikai uz dažām minūtēm… Varbūt ņemt talkā stājas korektorus? Šoreiz eksperimentā pārbaudām, cik efektīvi tie palīdz iztaisnot muguru, lietojot katru dienu trīs mēnešu garumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+