×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. oktobris, 2014
Drukāt

“Praktiskais Latvietis” 13.10.2014.

pl13102014

abonet_pogapirkt_poga

“PRAKTISKAIS LATVIETIS” – ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM!

Praktisks padomdevējs katram un ikvienam. Padomi, ieteikumi un atbildes uz visiem lasītāju jautājumiem. Juristu, ekonomistu, ārstu, kulināru, dārzkopības speciālistu, celtniecības ekspertu un interjeristu konsultācijas.

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU

JAUNĀKAJĀ “PRAKTISKĀ LATVIEŠA” NUMURĀ

Sapnis par bērniņu
Lasītāja Natālija no Daugavpils raksta: “Ar vīru esam precējušies jau vienpadsmit gadu, diemžēl pēc traumas vīram nevar būt bērnu. Domājam par iespēju bērniņu adoptēt. Lūdzu, pastāstiet, kādi ir adopcijas noteikumi Latvijā! Kas var adoptēt, vai ir kādi ierobežojumi? Kādi dokumenti jāsagatavo? Vai var atcelt adopciju? Vai adoptētājiem maksā pabalstus?”
Juriste Kristīne Krēsliņa sagatavojusi izsmeļošu atbildi par nosacījumiem, adopcijas kārtību, sekām un atcelšanu, kā arī atlīdzību. Civillikums paredz, ka nepilngadīga bērna adopcija ir atļauta, ja tā ir bērna interesēs. Nepilngadīgu bērnu var adoptēt, ja pirms tam viņš ir atradies adoptētāja aprūpē un uzraudzībā un ir konstatēta bērna un adoptētāja savstarpējā piemērotība, kā arī ir pamats uzskatīt, ka starp viņiem izveidosies patiesas bērna un vecāku attiecības. Sākumā adoptētāja aprūpē bērnu ar bāriņtiesas lēmumu var nodot uz īsāku laiku – līdz sešiem mēnešiem.

Ir variants – moduļu kāpnes!
Mājoklī kāpnes izbūvē vienreiz – visam ēkas mūžam, un vieta tām jau laikus projektā paredzēta. Bet ko iesākt, ja šī vajadzība uzkrīt kā sniegs uz galvas, piemēram, rekonstrukcijas gaitā, un tām pietrūkst attiecīgā plašuma? Ir principiāli jauns variants – moduļu kāpnes! Lūk, 5 iemesli, kāpēc vajadzētu apsvērt iespēju namā izvēlēties moduļu kāpnes.

Dārza vizītkarte – dīķis
Novērtēt un prasmīgi papildināt dabas doto – ar šādu domu veidots divu diplomētu mežkopju dārzs Dobelē. To īpaši izceļ dīķis, kas atrodas pie pašas ieejas.
Klūgu ģimenes dārzs vairākkārt atzīts par labāko dažādos daiļdārzu konkursos, ieguvis Latvijas paraugdārza statusu. Taču šoreiz saimnieki dalās pieredzē, kā izveidot un kopt dīķi, lai tas būtu gan dārza rota, gan laba peldvieta.

Kurss uz miega valstību
Cieta gulta, asa sega, neērts spilvens… Dažās naktīs ir pārāk grūti aizmigt. Labi, ja ir vērtīgs padoms, kā iegrimt saldajā sapņu valstībā!
Par miega hormonu dēvētais melatonīns ir ķīmiska viela, kas regulē bioritmus un palīdz pielāgoties diennakts maiņai. Daudzi dzīvnieki, kas ir jutīgi pret melatonīna svārstībām organismā, dodas ziemas miegā.
Šis hormons sāk sintezēties līdz ar mijkrēšļa iestāšanos un maksimumu sasniedz dziļā naktī, bet rītausmā melatonīna līmenis atkal krītas. Cilvēks līdz ar tumsu kļūst gurdenāks, miegaināks. Jo augstāka šā hormona koncentrācija, jo saldāks miegs. Tādēļ, lai nogulētu vēlamās 7–9 stundas, svarīgs nosacījums ir tumsa. Līdz ar rudens iestāšanos tas vairs nav tik grūti kā īsajās vasaras naktīs. Un tomēr – ko darīt, ja miegs nenāk?

Žāvējam ābolus
Žāvējot ābolus uz mazliet padzisušas malkas plīts, cepeškrāsnī un elektriskajā ierīcē, jāteic, ka galarezultātam atšķīrās gan garša, gan smarža, gan struktūra. Žurnāliste Aija Geida eksperimentē, kurš no žāvēšanas variantiem ir ātrākais un labākais.

Neparastas garšas nianses
No cietiem un kraukšķīgiem līdz mīkstiem vai cukuroti saldskābiem – tik ļoti atšķiras garša, ja ābolus pirms žāvēšanas apsmidzina ar eļļu vai citrona ūdeni, pārkaisa ar cukuru vai pat pavāra cukura sīrupā! Piedāvājam piecus paņēmienus, kā sagatavot gardus žāvētos ābolus – gaišus un kraukšķīgus, sacukurotus, mērcētus sīrupā.

Ērti un silti vilnas svārki
Svārki, kas adīti no sānu malas, ir ļoti ērts apģērbs. Ja rūpīgi savieno adījuma sākuma un beigu valdziņus, vīle vispār nebūs redzama, tātad svārkiem nebūs konkrētas priekšpuses un aizmugures. Katru reizi valkājot citādi, tie neizsēdēsies. Odere būs vajadzīga vienīgi tad, ja izmantota asāka dzija. Arī izmērs var būt samērā universāls. Adījums ir elastīgs, un svārki derēs gan garai un slaidai meitenei, gan mazāka auguma apalītei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+