×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
13. aprīlis, 2014
Drukāt

“Praktiskais Latvietis” 14.04.2014.

pl14042014

abonet_pogapirkt_poga

“PRAKTISKAIS LATVIETIS” – ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM!

Praktisks padomdevējs katram un ikvienam. Padomi, ieteikumi un atbildes uz visiem lasītāju jautājumiem. Juristu, ekonomistu, ārstu, kulināru, dārzkopības speciālistu, celtniecības ekspertu un interjeristu konsultācijas.

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU

JAUNĀKAJĀ “PRAKTISKĀ LATVIEŠA” NUMURĀ

Ceļā uz atgriešanos
Var jau dubļos pakritušajam vienaldzīgi paiet garām, izliekoties viņu neredzam, bet, ja gribam dzīvot harmoniskā un savstarpējas cieņas pilnā sabiedrībā, maldu ceļos noklīdušajam jāpasniedz roka un jāpalīdz atgriezties cilvēka cienīgā dzīvē. Šādu misiju jau vairākus gadus ir uzņēmusies reliģiskā organizācija “Zilais Krusts”, kas sniedz garīgu un materiālu palīdzību bijušajiem ieslodzītajiem, bezpajumtniekiem, narkotiku un alkohola atkarīgajiem. Un dara to gudri – dodot makšķeri, nevis jau izvilktu zivi.

Lai atspirgtu pēc ziemas
Kā palīdzēt augļu kokiem un ogu krūmiem pēc šīs savādās, sniega nabagās ziemas? Vēl grūti prognozēt, kādas sekas dārzos varētu būt atstājis ilgstošais kailsals. Sala bojājumus, ja tādi radušies, varēs manīt tikai pēc augļu koku noziedēšanas. Līdz tam gan sala novājinātie, gan veselie koki jāpasargā no augu slimībām un kaitēkļiem, kā arī no nezālēm, kas cenšas konkurēt par barības vielām augsnē. Kādus augu aizsardzības līdzekļus drīkst lietot mazdārzos?

Kartupeļi visām sezonām
Smilšainās, ātri iesilstošās augsnēs kartupeļus šopavasar varētu stādīt jau aprīlī – lēš speciālisti. Pavisam droši to var darīt, ja temperatūra augsnē sasniegusi +10 OC un sēklas tupeņi laikus iedzīvināti. Kādas šķirnes izvēlēties? Piedāvājums ir visai plašs, un grūti kādu nosaukt par vislabāko. Tomēr sēklas kartupeļu audzētājiem ir savas favorītes.

Somu variants: efektīvāks, bet dārgāks
Siltināšanas materiālu tirgū piedāvājums ir ļoti daudzveidīgs – katrai vajadzībai un kredītkartes ietilpībai. Putu poliuretāna izstrādājumu konkurencē pieaug arī interese par somu SPU paneļiem, kas atkal parādījušies Latvijā.

Daba ienāk mājās
Tuvojoties Lieldienām, kad gaisma svin uzvaru pār tumsu, šim notikumam atbilstīgu noskaņu mājās var radīt augu kompozīcija, kas veidota no pavasarīgām puķēm un izplaucētiem zariem. Pamēģini ar tu!

Olu prieki
Lieldienas ir brīnišķīgs laiks, kad saimniece var likt lietā savu izdomu, lai svētku mielastam sarūpētu dažādus ēdienus, kas kopā ar pūpoliem un izplaucētiem zariem rada īpašu svētku noskaņu. Viesu nama “Bērzkalni” šefpavāre GUNTA SMAĻĶE iesaka trīs ēdienus, kurus var pagatavot gan Lieldienās, gan pēc svētkiem, kad jāizmanto krāsotās, olu kaujās iegūtās, bet tā arī neapēstās olas.

Liepu pumpuru ievārījums
Dzidrs kā tikko izsviests medus, bet nav medus, aromātisks kā pieneņu sīrups, bet nav sīrups, salds kā cukurs, bet nav cukurs. Kas tas ir? Liepu pumpuru ievārījums!
Patlaban ir īstais laiks vākt iepriekšējā gadā izaugušos liepu zariņus, lai pagatavotu aromātisku, veselīgu un gardu liepu pumpuru ievārījumu. Kā tas garšo? Debešķīgi, kā aromatizēts medus! Turklāt tā pagatavošana prasa vien pusstundu.

Pāreja nākamajā līmenī
Menopauze uzskatāma par neatņemamu organisma novecošanas posmu, tomēr katra sieviete to uztver un jūt citādi. Dažas nepievērš uzmanību pārmaiņām ne ķermenī, ne apziņā, savukārt citas jūt lielas neērtības. Kā vieglāk pārciest šo posmu?

Stiprā dzimuma vājās vietas
Pie urologa vīrietim ir vērts aiziet pat tādēļ, lai pārrunātu problēmas, ko ar citiem neērti apspriest, vai lai noskaidrotu nezināmo.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+