×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

“Praktiskais Latvietis” 25.11.2013. (4)

PL47-2013-700

abonet_pogapirkt_poga

“PRAKTISKAIS LATVIETIS” – ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM!

Praktisks padomdevējs katram un ikvienam. Padomi, ieteikumi un atbildes uz visiem lasītāju jautājumiem. Juristu, ekonomistu, ārstu, kulināru, dārzkopības speciālistu, celtniecības ekspertu un interjeristu konsultācijas.

JAUNĀKAJĀ “PRAKTISKĀ LATVIEŠA” NUMURĀ

Katrs ir pelnījis labu pērienu

Tumšajos un drēgnajos rudens vakaros latvieši izsenis gājuši pirtī izsildīties, atgūt spēkus un veselību. Interese par īstu latvisku pirtēšanos tuvinājusi arī uzņēmēju Arti Kronbergu un profesionālu pirtnieku Janeku Volčeku. Abi pārliecinājušies, ka Latvijā strauji atdzimstošie pirts rituāli vilina arī citus eiropiešus. Uzzini kādi ir Arta Kronberga zelta pirtiņas noslēpumi?

Kādu medicīnisko palīdzību garantē valsts?
Satversmē rakstīts, ka valsts garantē ikvienam medicīniskās palīdzības minimumu. Ko tas īsti nozīmē un vai valsts to patiešām nodrošina?

Izvēlies savu miķelīti!
Garais un siltais rudens šogad ļāvis uzplaukt un bez steigas savu skaistumu izrādīt arī ļoti vēlīnām šķirnēm, kas septembra beigās, ap Miķeļiem, citkārt vēl tikai pumpuros. Tavā dārzā nav neviena paša pudurīša? Nebēdā – šajā bagātībā tu noteikti atradīsi savu vismīļāko miķelīti!

Durvju atvēršana
Tā ir idiotiska izjūta, kad stāvi pie aizslēgtām durvīm un skaidri saproti, ka atslēgas taču nav. Un nebūs, jo pārējās divas trīs arī ir tālēs zilajās. Ko nu? Lauzt vai nelauzt – tāds ir jautājums! Kā pareizāk būtu rīkoties šādā situācijā?

Mežā jāsaredz pamatvērtības
„ No iestādīšanas līdz kailcirtei katra hektāra vērtība meža ik gadu palielinās par simts latiem!,” – savā pieredzē meža apsaimniekošanā dalās viens no lielākajiem meža īpašniekiem Kurzemē Viesturs Valdis Dreimanis.

Labas idejas Adventes vainagiem
Vēl tikai nedēļa, un sāksies laika atskaite, dienu pa dienai tuvinot Ziemassvētku brīnumam. Jau svētdien iedegsim pirmo sveci Adventes vainagā. Labāk to gatavot pašam, ieliekot vainagā gaišas domas un sagādājot ģimenei kopā darbošanās prieku. Piedāvājam idejas kā pagatavot interesantus un krāšņus Adventes vainagus izmantojot dabas materiālus.

Kā pareizi kopt apavus
Ielas apaviem ir nepieciešama regulāra kopšana gluži tāpat kā sejas un roku ādai. Tie katru vakaru ir jānotīra, jāžāvē, jābaro, kā arī ik pa laikam jānoklāj ar speciāliem aizsardzības līdzekļiem. Ja ievēro šos vienkāršos apavu kopšanas noteikumus, tie kalpos ne vienu sezonu vien. Kāds ir ikdienas apavu kopšanas rituāls?

Saules vitamīns
Kad saules gaismas ir pavisam maz, sarūk arī D vitamīna sintēze ādā. Šī viela nodrošina normālu kaulu attīstību, bet ne tikai to!

Cukurgraudiņš kabatā
Labi nav ne tad, ja glikozes jeb cukura līmenis asinīs ir paaugstināts, ne tad, ka ir zemāks par normu un rodas hipoglikēmija. Kādi ir biežākie hipoglikēmijas simptomi, un kas var notikt, ja tos ignorē?

 

 

 

PIEDALIES ŽURNĀLA “PRAKTISKAIS LATVIETIS” ABONENTU LOTERIJĀ!

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU.  

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Sveiki! Nevareju atrast sadalu, kura uzdot jautajumus! Varbut varat ielikt mazu rakstinu par LAZDAS KOKSNI, cik ta ir vertiga, vai to kads ieperk, kadas ir cenas un kada ir vertiba ka kurinajamajam!

  2. Vēlos uzdot jautājumu:Ārsta komentārs par augu maisijumu “mazais Zviedru Rūgtais” Uztura bagātinātājs, kuru var iegādāties hmeopātiskā aptiekā. Internetā tiek reklamēts kā līdzeklis, kas palīdz cīņai ar psoriāzi.

  3. kāpēc nevaru lasīt PRAKTISKO LATVIETI internetā?

  4. Kāpēc mums zudusi iespēja lasīt iepriekšējos Praktiskā latvieša u.c. LA žurnālu numurus internetā? Pensionāriem tā bija ļoti vajadzīga un pateicīga lieta. Mainot dizainu, nav tāpēc jāmaina senā kārtība.

Draugiem Facebook Twitter Google+