×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2014
Drukāt

“Praktiskais Latvietis” 16.06.2014.

pl16062014

abonet_pogapirkt_poga

“PRAKTISKAIS LATVIETIS” – ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM!

Praktisks padomdevējs katram un ikvienam. Padomi, ieteikumi un atbildes uz visiem lasītāju jautājumiem. Juristu, ekonomistu, ārstu, kulināru, dārzkopības speciālistu, celtniecības ekspertu un interjeristu konsultācijas.

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU

JAUNĀKAJĀ “PRAKTISKĀ LATVIEŠA” NUMURĀ

Lai droša līgošana!
Lai Līgosvētku svinēšanu nesabojātu nepatīkami starpgadījumi, jāievēro ne tikai konkrēti drošības noteikumi, bet arī likumi un citi normatīvie akti. Tos vērts atgādināt, lai nerastos nepatikšanas.

Siltumizolācijas materiāli. Kā un ko izvēlēties
Mājokļu siltināšana tagad ir modē. Ieguvēji ir visi – gan tie, kas ražo un tirgo materiālus, gan tie, kuri gatavi pakalpot, ātri un labi izdarīt. Riskē vienīgi saimnieks, jo palielinās iespēja kļūdīties. Lai saprātīgi iztērētu līdzekļus, cerot jau nākamajā ziemā tos ietaupīt, akla uzticēšanās neder. Kā neapjukt šajā sarežģītajā procesā un pieņemt optimālus lēmumus?

Jānīši puķu dobē
Pirms piecdesmit gadiem jānīši bija visai iecienīti arī Latvijas dārzos. Tagad ziemcietes ar šai gadskārtai un latviskajam garam tik atbilstīgu vārdu atrodamas reti kurā puķu dobē. Varbūt ir vērts tās atkal celt godā?

Alus – uz šķīvja!
Alu var baudīt kā dzērienu un arī izmantot ēdienu gatavošanā – no tā izdodas brīnišķīga gaļas marināde, piknika mērce, alū var gatavot garneles, grilēt cāli un sutināt zivs fileju. Piedāvājam piecas receptes, kā šogad pārsteigt līgotājus ar kaut ko neparastu.

Smiltsērkšķi starta taisnē
Pēdējos gados smiltsērkšķu audzēšana Latvijā kļuvusi populāra, un tas izskaidrojams ar ogu unikālo dziedniecisko vielu buķeti. Patlaban peļņas nolūkos smiltsērkšķus audzē aptuveni 400 hektāru platībā. Katru gadu stādījumu platības vienmērīgi palielinās aptuveni par 30 ha, un vidējā raža ir 3–4 tonnas no hektāra. Cik daudz var nopelnīt, audzējot smiltsērkšķus, un kad tos izdevīgāk pārdot?

Jaunums – kontraceptīvais implants
Kontraceptīvo implantu Rietumvalstīs izmanto jau vairāk nekā 30 gadu, bet Latvijā var iegādāties kopš šā gada marta. Kā skaidro ginekoloģe Vēsma Kažociņa, šis līdzeklis iedarbojas, uzturot organismā vienmērīgu hormona progesterona līmeni un tādējādi kavējot grūtniecības iestāšanos. Kādos gadījumos tas būtu piemērots? Vai implantu drīkst lietot visas sievietes?

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+