×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. decembris, 2013
Drukāt

“Praktiskais Latvietis” 16.12.2013. (3)

PL50-2013-700

abonet_pogapirkt_poga

“PRAKTISKAIS LATVIETIS” – ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM!

Praktisks padomdevējs katram un ikvienam. Padomi, ieteikumi un atbildes uz visiem lasītāju jautājumiem. Juristu, ekonomistu, ārstu, kulināru, dārzkopības speciālistu, celtniecības ekspertu un interjeristu konsultācijas.

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU.

PIEDALIES ŽURNĀLA “PRAKTISKAIS LATVIETIS” ABONENTU LOTERIJĀ!

JAUNĀKAJĀ “PRAKTISKĀ LATVIEŠA” NUMURĀ

Miljonu vērts smaids

Alsungas, Jūrkalnes un Gudenieku draudžu prāvests Andris Vasiļevskis ne vien rūpējas par savu draudžu garīgo dzīvi, bet pēc viņa iniciatīvas notiek viņam uzticēto dievnamu ēku un sakrālās mākslas priekšmetu izpēte un restaurācija. Par ieguldījumu kultūras mantojuma saglabāšanā prāvests nesen saņēma Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Gada balvu 2013 nominācijā “Labākais saimnieks”.

Izvēles tiesības
Modernajā pasaulē katram autoīpašniekam ir vajadzīgs savs automeistars, gluži tāpat, kā visiem ģimenes ārsts, un paveicies tam, kas īsto un vienīgo ir sastapis. Arī šīs attiecības veidojas visai personiskas, tāpēc speciālistu labā slava nav atkarīga tikai no diplomiem un sertifikātiem, bet arī no klientu atsauksmēm, reputācijas un uzticamības. Tik nejautājiet, vai tiešām vērts braukt uz “ 4 RACE”?

Mīksti un kraukšķīgi, sāļi un saldi…
Ziemassvētku galdam tradicionālo speķa pīrādziņu vietā šogad piedāvājam izmēģināt pīrāgus ar ābolu pildījumu, gardus zilā siera pīrāgus kārtainās mīklas kažociņā, kraukšķīgus sezama pīrāgus ar zaļajiem zirnīšiem un kāpostu pīrādziņus ar tomātu mērci. Gardi! Izmēģini arī tu!

Ziemassvētku zvaigznes no Jēkabpils
Skaistākā dāvana Ziemassvētku gaidīšanas laikā – krāšņās puansetijas, ko tautā sauc par Ziemassvētku zvaigznēm. Jēkabpilī, SIA „Sedumi” dārzniecības siltumnīcās, tās audzē trešo gadu. Un pircēju netrūkst.

Trauksmes zvans
Pārpūle mūsdienās ir ierasta parādība. Un kā nu ne – dzīve kā vāveres ritenī, spriedze darbā, stress! Ar to jātiek galā, jo hronisks nogurums spēj nopietni iedragāt veselību. Kā zināt, kad nogurums ir jau hronisks un nepieciešams meklēt speciālista palīdzību.

Salātu versijas
No pārtikas produktiem, ko itin bieži izmantojam, lai pagatavotu ikdienas maltīti, iespējams uzmeistarot neikdienišķus salātus Ziemassvētku svinību galdam.

Spēka un ilga mūža simbols
Ar ozola zaru vītnēm pušķojam telpas ne vien vasaras saulgriežos, bet arī valsts svētkos un ģimenes godos, tāpat iesvētot jaunas ēkas un tiltus. Ar šī dižkoka zariem rotāts Latvijas Republikas ģerbonis un mūsu naudas zīmes…

Gaidot Ziemassvētkus, telpas var rotāt ne tikai ar ierastajiem egļu zariem, bet rotājumam izmantot… ozola lapas, no kā var tapt sienas, galda un durvju dekori.

Citāds skatījums uz mežu
Gulbenietis Guntis Grīnšteins ir 2012. gada Zelta čieklura laureāts. Pirms divdesmit gadiem pirmoreiz iedūris lāpstu atgūtajā zemē, lai iestādītu pirmos kociņus un uzņemtos atbildību par šo mantojumu un senču piemiņu. Viņa saimniekošanas modelis ir mazliet netradicionāls, gan uz zināšanām, gan intuīciju balstīts.

Kam un kā dāvināt
Daudzi, kuri savas liekās mantas ziedo labdarībai, būtu pārsteigti par to, cik ļoti tās noderējušas kādam citam. Visaktīvākā šī kustība ir Rīgā, tur arī iespējas ziedot vislielākās. Ar savu devumu var vērsties gan dažādās biedrībās, gan nakts patversmēs. Savai dzīvesvietai tuvāko mantu nodošanas vietu visvieglāk uzzināt internetā, palīdzības organizācijas „Ziedot.lv“ mājas lapā sadaļā Kur nodot mantas? – tur publicēts garš uzticamo organizāciju un adrešu saraksts, kur var gan ziedot, gan saņemt ziedojumus.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Pēc vāka spriežot, Jums ir labas pārmaiņas!

  2. i like the magazin very good

    • Journal of beautiful themes and values.I first time I saw the magazine and liked thanks to the Editor and to All workers in the magazine

Draugiem Facebook Twitter Google+