Mobilā versija
-0.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Pirmdiena, 11. decembris, 2017
16. februāris, 2014
Drukāt

“Praktiskais Latvietis” 17.02.2014.

pl_17022014

abonet_pogapirkt_poga

“PRAKTISKAIS LATVIETIS” – ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM!

Praktisks padomdevējs katram un ikvienam. Padomi, ieteikumi un atbildes uz visiem lasītāju jautājumiem. Juristu, ekonomistu, ārstu, kulināru, dārzkopības speciālistu, celtniecības ekspertu un interjeristu konsultācijas.

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU

JAUNĀKAJĀ “PRAKTISKĀ LATVIEŠA” NUMURĀ

Kalējs un viņa zvaigznes
Kaspars Auza ir kalējs. Ar sirdi, dvēseli un pārliecību. Tiklīdz runa ir par viņa darbu, meistara acīs iedegas uguntiņas, runasveids kļūst aizrautīgs un epitetiem bagāts. Viņam ir ko teikt un ar ko lepoties.

Tapsēšana: mēģināt jau var…
Mīkstajām mēbelēm ir viena principiāla vaina: ar laiku tās nolietojas. Ja ir noskrandis audums un arī kāda atspere sāk durties sānos, aktuāla kļūst dilemma – izmest vai atjaunot? Un vēlams pašu spēkiem, jo kārtīgs saimnieks taču var visu! Vai tas tik vienkārši izdarāms?

Termoveļa – kā otra āda
Pastaigām vēsā un drēgnā laikā labs risinājums ir termoveļa. Lai gan daudzi uzskata, ka to nēsā tikai slēpotāji un snovbordisti, patiesībā tas ir glābiņš aukstajā laikā ikvienam. Uzvelc – un par drebināšanos var aizmirst! Tāpēc šoreiz eksperimentā cenšamies noskaidrot, kas sasilda labāk: termoveļa vai pieguļoša mūsu pašu aitu vilnas vestīte un aitas un trušu vilnas apakšbikses.

Palīdzība prostatai
Urologs iesaka operēt priekšdziedzeri, taču vīrietim bail gulties zem skalpeļa. Vēl lielākas bažas rodas, ja lasīts vai dzirdēts, ka pēc tam nāksies aizmirst par seksu un būs jāstaigā ar pamperiem. Vīrietis cer, ka palīdzēs zāles, taču tikmēr slimība rit savu gaitu… Kādas ir iespējas uzlabot dzīves kvalitāti un ar ko noteikti nevajag samierināties?

Lai labi justos menopauzē
No karstuma viļņiem un citiem nepatīkamiem menopauzes pavadoņiem mūsdienās iespējams atbrīvoties un baudīt pilnvērtīgu dzīvi. Kā saglabāt labu pašsajūtu šajā mūža posmā?

Kuru zivju eļļu pirkt
Zivju eļļa jālieto, jo tajā ir omega-3 taukskābes, kas vajadzīgas sirds slimību novēršanai. Aptiekās ir plašs piedāvājums, atšķiras iepakojums, cena un nepieciešamā deva dienā. Kuru izvēlēties?

Jāpiesedz no auksta vēja
Annijas dārzā aug daudz dažādu dekoratīvo krūmu, un viņa ir noraizējusies, kā tie šoziem pārziemos. Kā pārbaudīt, vai tie nav apsaluši vai izsaluši? Stādaudzētavas “Sakstagals” īpašniece, dendroloģe un mežkope Zaiga Graudiņa mēģina prognozēt, kādas sekas uz jutīgākajiem augiem atstās šīs ziemas bargais kailsals, un dod padomus, kā augus pasargāt no sala, vēja un aktīvās pavasara saules.

Latvijas zeme un ārzemnieki
– Kāpēc Latvijā atļauj pirkt zemi ārzemniekiem? To nedrīkstētu darīt ne ar kādiem noteikumiem! Lietuvā ārzemnieki zemi nevar ne nopirkt, ne mantot (latvietim, kas arī ir ārzemnieks, piedāvā tikai materiālu kompensāciju), bet pie mums jau sen liela daļa zemes pieder svešiniekiem. Kur saimniekos Latvijas zemnieki, ja zeme vairs nepiederēs viņiem? – satraukti vaicā lasītājs Māris no Jelgavas novada. Skaidrojam, kāds šajā jautājumā ir valsts ierēdņu viedoklis un kāpēc kaimiņvalstī situācija ir atšķirīga.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+