×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. marts, 2014
Drukāt

“Praktiskais Latvietis” 17.03.2014.

pl17032014

abonet_pogapirkt_poga

“PRAKTISKAIS LATVIETIS” – ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM!

Praktisks padomdevējs katram un ikvienam. Padomi, ieteikumi un atbildes uz visiem lasītāju jautājumiem. Juristu, ekonomistu, ārstu, kulināru, dārzkopības speciālistu, celtniecības ekspertu un interjeristu konsultācijas.

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU

JAUNĀKAJĀ “PRAKTISKĀ LATVIEŠA” NUMURĀ

Vaiņodē gaida mēbeļu galdniekus
Uzņēmumā “K Stils” izgatavotās mēbeles izpelnījušās labas atsauksmes gan Latvijā, gan citās Eiropas valstīs. Katra no KASPARA KIRPIČENOKA galdniecībā Vaiņodē tapušajām mēbelēm ir unikāls roku darbs, reizē apliecinājums maza uzņēmuma spējai strādāt ar augstu pievienoto vērtību.

Laucesas tomāti un gurķi. Ar garantiju…
Saimniecībās, kas specializējušās siltumnīcu dārzeņu audzēšanā, sākusies pavasara sezona. Laucesas pagasta zemnieku saimniecībā “Gundegas-1” plēvju siltumnīcas sāka apkurināt marta sākumā. Šopavasar tajās plānots iestādīt 2200 tomātu un tikpat daudz gurķu dēstu. Daugavpils pusē tā ir viena no lielākajām siltumnīcu dārzeņu audzētājām. Kāds ir saimniecības stiprās puses, un kādēļ tomātus un gurķus šeit joprojām audzē kūdrā, nevis minerālvatē?

Sārtiem ziediem pietvīkušas
Laikam jau dabā nav sievišķīgāku toņu par sārtajiem – no tikko jaušama pietvīkuma ābeļziedos un mārpuķītēs līdz spilgtiem, dziļi piesātinātiem, kādos ietērpjas flokši un miķelītes… Sārto toņu bagātība ļauj prasmīgi izplānot augu izvietojumu ziemciešu dobē, veidojot interesantas vienas krāsas toņu pārejas vai rozā ziediem ziedošās grupējot ar baltajām, zilajām, violetajām.

Veselai sirdij un asinsvadiem
Reti kuras zāles ir tik plaši pazīstamas kā aspirīns jeb acetilsalicilskābe, ko jau vairāk nekā simt gadu lieto pret drudzi, iekaisumu un sāpēm. Tā sauktais sirds aspirīns atšķiras ar mazāku devu, jo tikai tādējādi tas darbojas pret trombocītu salipšanu, aizkavējot receklīšu jeb trombu veidošanos asinīs. Skaidrojam, kādos gadījumos aspirīnu lieto profilaksei un kādas ir aspirīna ēnas puses.

Nodoklis sezonas laukstrādniekiem
Tikko pieņemtie grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” paredz, ka no šā gada 1. jūnija augļkopībā un dārzeņkopībā nodarbinātajiem sezonas laukstrādniekiem piemēros iedzīvotāju ienākuma nodokļa 15% likmi. Grozījumi likumā ieviesīs īpašu nodokļu režīmu sezonas lauku darbos strādājošajiem, savukārt tas veicinās nozarē legāli nodarbināto īpatsvaru. Kurām personām varēs piemērot jauno nodokli?

Dzīvības spēks pumpuros
Pagājušā gada dārzeņos palicis visai maz vērtīgo vielu, arī augļi veikalos it kā bez dzīvības un krietni saķīmiķoti. Pienācis īstais brīdis dzīvības spēku meklēt priežu, bērzu un upeņu pumpuros!
Pumpurā tagad, pavasarī, koncentrējies viss auga spēks, kas var palīdzēt atspirgt ziemā nogurušajam organismam. Jaunie asniņi un pumpuri ļoti labi stiprina imūnsistēmu un palīdz justies moži. Daba to visu mums dāsni dāvā, tikai jāpastiepj roka un jāpaņem tas, ko vajag. Kas vērtīgs priežu, bērzu un upeņu pumpuros, un kā tos sagatavot.

Suņu atbaidīšanas ierīce
Lielākā daļa suņu īpašnieku mīl savus mājdzīvniekus un tos kārtīgi uzrauga, dresē un arī lutina. Bet ko darīt velosipēdistam vai bērnam, kurš nāk no skolas un kam uzbrūk nikns, saimnieka nepieskatīts suns? Tas var radīt psiholoģisku traumu uz ilgu laiku, bērns no lielā pārbīļa var sākt raustīt valodu. Lai aizsargātos, mūsdienās ir nopērkamas ultraskaņas atbaidīšanas ierīces. Vai tās ir iedarbīgas?

Kurpes par mazām? Nē – pietūkušas kājas!
Reizēm rodas sajūta, ka kurpes pēkšņi kļuvušas par mazu, taču patiesībā ir pietūkušas kājas, un tā nebūt nav tikai kosmētiska problēma. Par ko liecina neglītais un traucējošais pampums?
Tūska veidojas ūdens, sāļu un olbaltumvielu maiņas traucējumu dēļ, kad šķidrums no asinsvadiem nokļūst mīkstajos audos un uzkrājas starpšūnu telpā. Kādi ir tūskas rašanās iemesli?

Pašu gatavots krēms nav nekas neiespējams
Sejas un ķermeņa kopšanas krēmus var pagatavot arī mājās, vienīgi jāapbruņojas ar pacietību, precīzi jāievēro noteiktās sastāvdaļu proporcijas, karsēšanas temperatūra un vēl dažas būtiskas šā skaistumkopšanas produkta tapšanas nianses.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+