×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. augusts, 2014
Drukāt

“Praktiskais Latvietis” 18.08.2014.

pl18082014

abonet_pogapirkt_poga

“PRAKTISKAIS LATVIETIS” – ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM!

Praktisks padomdevējs katram un ikvienam. Padomi, ieteikumi un atbildes uz visiem lasītāju jautājumiem. Juristu, ekonomistu, ārstu, kulināru, dārzkopības speciālistu, celtniecības ekspertu un interjeristu konsultācijas.

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU

JAUNĀKAJĀ “PRAKTISKĀ LATVIEŠA” NUMURĀ

Pagaidu aizsardzība pret vardarbību
2014. gada 31. martā stājās spēkā grozījumi Civilprocesa likumā, kas nosaka pagaidu aizsardzību pret vardarbību. Kas jāzina cietušajam, lai pēc iespējas ātrāk noformētu dokumentus pagaidu aizsardzībai, jo lēmumu tiesa vai tiesnesis parasti pieņem bez kavēšanās – ne vēlāk kā nākamajā darba dienā pēc pieteikuma saņemšanas. Kādi ir aizsardzības līdzekļi?

Zibens aktivitāte pieaug. Kā sevi pasargāt
Uz mūsu planētas katru sekundi notiek aptuveni 30–40 zibens izlādes, gada laikā tas sper aptuveni 1,4 miljardus reižu. Vai tiesa, ka divas reizes vienā vietā zibens nesper?
Nav tiesa, ka zibens vienā vietā divas reizes nesper, – apgalvo uzņēmuma “Propster” pārstāvis Baltijā Ervīns Elksnis.
Zibens aizsardzības pakāpe ir atkarīga no tā, cik riskants ir objekts – vai tā ir sabiedriska celtne, augstceltne, skola vai varbūt privātmāja lauka vidū vai mežā, jo katrai ir savas prasības. Prasmīgs saimnieks šādu sistēmu var uzstādīt pats, tomēr iepriekš jākonsultējas ar speciālistu. Jāņem vērā daudz nianšu, sākot no matemātiskiem aprēķiniem, lai noteiktu zibens uztvērēju daudzumu un augstumu, novadītāju skaitu un diametru, pazemes kontūra izmērus, un beidzot ar sistēmas ierīkošanu.

Akurāti un praktiski
Rūķu ģimenes dārzs Priekuļos šāgada Puķu draugu svētkos bija atvērts visiem interesentiem. Šajā dārzā varam mācīties, ka skaistums var būt arī vienkāršībā un samērībā ar ģimenes reālajām vajadzībām un visu dārza elementu un praktisku lietu pārdomātībā. Māja un dārzs veidoti savai ģimenei, nevis lai izrādītos. Viņu sētā ir daudz lielisku ideju, piemēram, kā tīrīt dīķi vai piesiet tomātus un avenes.

Veldzē slāpes ar kvasu
Vai mājas apstākļos var pagatavot kvasu, kāds nopērkams veikalā? Kas ir veselīgāks – kvass vai iesala dzēriens? Lai pateiktu, kurš ir veselīgāks, jāsaprot, kā katru no tiem gatavo, bet vislabāk – gatavot kvasu pašam. Tam var izmantot dažādas izejvielas: maizi, iesalu, graudus, medu, mārrutkus, ingveru, ķimenes, piparmētras, burkānus, ķiršus, rabarberus, ābolus, dzērvenes, citas ogas un augļus, dažādus sīrupus. “Praktiskais Latvietis” piedāvā 5 neparastākas – ābolu, medus, iesala, maizes un piparmētru kvasa – receptes.

Adatiņas slaidumam
Ikviens, kurš mēģinājis atbrīvoties no liekā svara, zina, cik liels gribasspēks tam nepieciešams. Taču ir arī dzirdēti brīnumaini stāsti par to, ka cilvēki kļuvuši slaidi pēc adatu terapijas kursa. Ja tas būtu tik vienkārši, vai gan kāds vēl žēlotos par šādu problēmu?
Adatu terapeite, homeopāte un psihokinezioloģe Anna Kaļķe skaidro, ka adatu terapija nevar būt vienīgais līdzeklis tievētājam, bet tā var būt labs palīgs svara samazināšanas laikā.

Vārpu vainags
Mūsu senčiem bija tradīcija ar rudzu vārpu vainagiem un rudzu stiebru jostām appļāvībās godināt čaklākās saimnieces un saimniekus. Šajos vainagos centās iepīt uz viena stiebra izaugušas divas vārpas jeb Jumi, latviešu druvu dievību, auglības un labklājības simbolu. Katrai labībai bija savs auglības gars. Visbiežāk ir daudzināts miežu, rudzu un linu Jumis. No dabiska materiāla – labības vārpām – var uzmeistarot vienkāršu, skaistu un simbolisku telpas rotājumu. Šis ir īstais laiks to darīt! Floriste Inese Kļave soli pa solim rāda, kā uzpīt graudaugu vainagu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+