×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. janvāris, 2014
Drukāt

“Praktiskais Latvietis” 20.01.2014.

pl20012014

abonet_pogapirkt_poga

“PRAKTISKAIS LATVIETIS” – ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM!

Praktisks padomdevējs katram un ikvienam. Padomi, ieteikumi un atbildes uz visiem lasītāju jautājumiem. Juristu, ekonomistu, ārstu, kulināru, dārzkopības speciālistu, celtniecības ekspertu un interjeristu konsultācijas.

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU

Katram gadalaikam savs bizness
Kārdinošās šokolādes karotītes pāris gados kļuvušas par iecienītu preci gan daudzos Latvijas veikalos, gan kaimiņvalstīs. Kārums tapis Jūrmalā, uzņēmumā ar izteiksmīgu nosaukumu – ”Gardmutis”. Tā īpašnieks GINTS STRAZDIŅŠ uzskata, ka Latvijā neizmantotu biznesa iespēju joprojām ir papilnam, vajag tikai domāt un darīt… Braucam lūkot!

Vidzemnieku īpašais piedāvājums
Kad saimniece beidzot ir izdomājusi, kāda būs viņas māja, saimniekam atliek vien izlemt, kā šīs idejas saprātīgāk īstenot. Pirmā ir izvēle starp mūri un koku, starp ierasto stabilitāti un moderno ekoloģiju, kuras simbols ir klasiskā guļbūve. Vai patiesi visu atlikušo dzīvi gribat pavadīt baļķu ēkā?

Ērts spilvens – labs miegs
Lai miegs būtu pilnvērtīgs, liela nozīme ir arī spilvenam, uz kura guļam. Izvēloties pagalvi, jāpievērš uzmanība gan pildījuma materiālam, gan spilvena izmēram, gan izstrādājuma kopšanai. Protams, nedrīkst ignorēt arī cilvēka vēlmes, paradumus un veselības stāvokli. Spilvenu pildījumu priekšrocības un trūkumi, un ko par pagalvja izvēli saka fizioterapeite.

Tvaika slotas plusi un mīnusi
Nenoliedzami, katras namamātes sapnis ir tīras, spīdīgas flīzes ar perfektām šuvēm, spodra grīda, paklāji bez netīriem plankumiem… Reklāmās vienā mirklī piepildīt šo sapni sola tvaika slotas. Lietotāju atsauksmes ir visai pretrunīgas, tāpēc šoreiz eksperimentējam, kā tvaika slota darbojas praksē.

Šķiršanās pie notāra
Ilgus gadus laulības šķiršana lielākoties bija ilgstošs un nogurdinošs process tiesu pārslogotības dēļ, pat ja starp laulātajiem nebija nekādu strīdu. Tagad laulību var šķirt pie zvērināta notāra. Kā notiek šķiršanās process, un kas jāņem vērā.

Nodokļu jaunumi 2014. gadā
No šā gada 1. janvāra nodokļu likumdošanā paredzētas daudzas būtiskas un apjomīgas izmaiņas gan iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem, jo jaunumi ir pilnīgi visos nodokļu likumos. Atsevišķas normas gan stājas spēkā citos datumos, nevis 1. janvārī – to nosaka katra likuma pārejas noteikumi. Iepazīstinām ar svarīgākajiem grozījumiem.

Plastmasu dedzināt nedrīkst!
Ugunskuros met pārtikas produktu iepakojumus, veco automašīnu degošās daļas, siltumnīcu plēves. Citi pārtikas produktu iesaiņojumus dedzina plītīs un centrālapkures krāsnīs. Daudz tiek runāts par smēķēšanas kaitīgumu un tās negatīvo ietekmi, bet kā ir ar dūmiem, sadedzinot dažādus sadzīves atkritumus?

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+