×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. jūlijs, 2014
Drukāt

“Praktiskais Latvietis” 21.07.2014.

PL21072014

abonet_pogapirkt_poga

“PRAKTISKAIS LATVIETIS” – ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM!

Praktisks padomdevējs katram un ikvienam. Padomi, ieteikumi un atbildes uz visiem lasītāju jautājumiem. Juristu, ekonomistu, ārstu, kulināru, dārzkopības speciālistu, celtniecības ekspertu un interjeristu konsultācijas.

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU

JAUNĀKAJĀ “PRAKTISKĀ LATVIEŠA” NUMURĀ

Ar vīra krampi
Savulaik gandrīz katrā latviešu zemnieku sētā kāds prata no klūgām nopīt saimniecībā nepieciešamos grozus, tīnes un zedeņu žogu. Tagad šī prasme piemīt vairs retajiem. Jelgavnieks Juris Milčs ir viens no tiem, kurš senajam amatam neļauj iet zudumā. Viņš prot nopīt teju visu, kas pašam vai pasūtītājam ienāk prātā. Modē ir zedeņu žogi un dārza dekoratīvie objekti. Pats meistars saka: “Aktīvi jāizmanto smadzeņu šūnas, lai radītu oriģinālus pinumus.”

Mostas līdz ar putniem
Zemnieku saimniecības “Mazputnēni” saimnieki Inese un Māris Krūmiņi ar putnkopību nodarbojas jau divdesmit gadu. Zaļā domāšana, vēlme ēst pašu audzētu produkciju rosināja atgriezties pie mājputnu turēšanas. Šajā laikā gūta bagāta pieredze, noturēties biznesā palīdzējusi uzņēmība.

Mantojuma vietā parāds
Diemžēl arvien vairāk gadījumos mantojumam līdzi nāk parādi – līdz galam nesamaksāts hipotekārais kredīts, nodokļu parādi, patēriņa kredīti, ātrie kredīti. Cenas mājokļu tirgū kritušas, un, pārdodot īpašumu, nav iespējams atdot tā iegādei bankā ņemto kredītu. Ko darīt? Pieņemt mantojumu ar visu parādu vai tomēr labāk no tā atteikties?

Tomāts savā daudzveidībā
Ja apnikuši tomāti uz sviestmaizes vai ar krējumu, visus var pārsteigt ar kūku vai pikantu mērci. Piecas lieliskas receptes un padomi, kā no šiem dārzeņiem gūt labumu arī veselībai.

Tripši zemenēs  
Zemeņu sezonas kulminācija aiz muguras. Katrs saimnieks izvērtē ražu un jau domā par nākamo. Kā tikt galā ar kaitēkļiem, kas apdraud zemenes?

Dzert vai nedzert ūdeni?  
Lielākā daļa cilvēka ķermeņa masas ir… ūdens. Tas nodrošina mūsu dzīvību gan no iekšienes, gan ārpuses. Vai tiešām dienā jāizdzer gandrīz trīs litri ūdens? Kāpēc? Dietoloģes Lolitas Neimanes padomi, kā izvēlēties ūdeni un cik daudz dzert.

Modes aksesuārs veselībai  
Pētījums liecina – lai uzņemtu saules gaismu un D vitamīnu pietiekamā daudzumā, ārpus telpām būtu jāatrodas divas stundas dienā. No saules gan jāslēpjas aiz platas cepures malām un saulesbrillēm. Tagad daudzos optikas salonos ir atlaide saulesbriļļu iegādei, tāpēc ir vērts investēt naudu, lai iegādātos kvalitatīvu aksesuāru veselībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+