×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
21. aprīlis, 2014
Drukāt

“Praktiskais Latvietis” 22.04.2014.

pl22042014

abonet_pogapirkt_poga

“PRAKTISKAIS LATVIETIS” – ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM!

Praktisks padomdevējs katram un ikvienam. Padomi, ieteikumi un atbildes uz visiem lasītāju jautājumiem. Juristu, ekonomistu, ārstu, kulināru, dārzkopības speciālistu, celtniecības ekspertu un interjeristu konsultācijas.

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU

JAUNĀKAJĀ “PRAKTISKĀ LATVIEŠA” NUMURĀ

55 čaklas mārītes
Madonas rajona Praulienas pagasta “Lejaszīlēs” jau piekto gadu darbojas plaukstošs ģimenes uzņēmums “55 mārītes”, kas ražo dabiskas, Latvijā audzētas ārstniecības augu tējas un garšvielas. Māju saimniece, titula “Sieviete Latvijai 2011” ieguvēja, Rīgas Tehniskās universitātes pasniedzēja un četru bērnu māmiņa LĪGA LIEPLAPA savā biznesā saskata plašas izaugsmes iespējas, jo ļaužu interese par dabas bagātībām pieaug.

Aizsardzības noteikumi un kailcirte
“Kādi dabas aizsardzības noteikumi jāievēro, cērtot mežu? Vai visur ir iespējama kailcirte, un kāda ir atļautā maksimālā kailcirtes platība?”. To skaidrojam žurnāla lasītājam Gunvaldim un citiem.

Rozes un kallas mūža garumā
Ja baušķeniekiem svētku reizē vajag krāšņas rozes vai elegantas kallas, ikviens zina, kur tādas meklēt. Jāpāriet pa tiltu pāri Mēmelei, kuras otrā krastā izsenis atrodas siltumnīcu komplekss. Kā puķu audzētāji izdzīvojuši laikmetu griežos? Kāda ir viņu pieredze?

Galvenie sakņaugi – burkāni un bietes
Kārtīgs sakņu dārzs nav iedomājams bez burkānu dobēm un arī kādas biešu vadziņas. Latvijā audzē vairākus desmitus šķirņu, kas selekcionētas Holandē, Francijā un citur. Mazajās paciņās nopērkamo sēklu sortiments gan ir krietni pieticīgāks, jo mazdārzu kopējus selekcionāri neaplaimo ar jaunām, speciālām šķirnēm. Jaunākie hibrīdi paredzēti lielražotājiem. Tomēr reizēm profesionāļiem domātās sēklas parādās arī sīkfasējumos.

Nezāles gārsas – pavasarī vērtīgas zāles
Lai gan gārsa ir katra dārznieka bieds, pavasarī šīs nezāles jaunās lapiņas ir kā zāles, kas palīdz atgūties pēc garās ziemas, stiprina imūnsistēmu, tīra asinis, dod spēku un mundrumu. Veikalā nopērkamajos jaunajos salātos vērtīgo vielu ir desmit reižu mazāk nekā gārsā. Turklāt par vitamīniem bagātajiem salātiem nav pat jātērē nauda, atliek tikai tos salasīt.

Neglītās piemiņas zīmes
Kaut gan mēdz teikt, ka rētas grezno vīrieti, ar tām nelepojas neviena dzimuma pārstāvis. Par brūces dzīšanu gādā daba, taču reizēm, lai tā notiktu raitāk un neveidotos neglītas rētas, nepieciešams ārsta padoms un palīdzība.

Smadzeņu satricinājums var maldināt
Jebkurš smadzeņu satricinājums ir nopietna trauma. Nav nozīmes, vai tā iegūta, krītot uz ielas vai aktīvi sportojot. Kāpēc, pamanot smadzeņu satricinājuma pazīmes, ir svarīgi doties pie ārsta, un kādas var būt sekas, ja to ignorēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+