Mobilā versija
-0.7°C
Alvīne
Sestdiena, 16. decembris, 2017
23. februāris, 2014
Drukāt

“Praktiskais Latvietis” 24.02.2014. (1)

pl24022014

abonet_pogapirkt_poga

“PRAKTISKAIS LATVIETIS” – ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM!

Praktisks padomdevējs katram un ikvienam. Padomi, ieteikumi un atbildes uz visiem lasītāju jautājumiem. Juristu, ekonomistu, ārstu, kulināru, dārzkopības speciālistu, celtniecības ekspertu un interjeristu konsultācijas.

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU

JAUNĀKAJĀ “PRAKTISKĀ LATVIEŠA” NUMURĀ

Garšīgākais medus ir Kārķos!
Kārķu pagasta bioloģiskās zemnieku saimniecības “Dzintari” jaunais saimnieks IGORS IGNATJEVS var justies lepns – biškopības profesionāļi, degustējot nepilnu simtu medus paraugu, Latvijā par garšīgāko pērn atzinuši viņa dravas meža ziedu medu. Braucam raudzīt, kādi ir saimnieka amata noslēpumi.

Kristības un baznīcas prasības
“Kādas ir baznīcas prasības maza bērniņa kristīšanai? Vai mācītājs drīkst pieprasīt, lai vecāki un vecvecāki būtu kristīti? Turklāt viņiem visiem jābūt iesvētītiem un vecākiem – salaulātiem baznīcā. Pirms kristībām trīs mēnešus jāapmeklē kursi. Maza bērniņa mammai tas ir ļoti apgrūtinoši, bet tētim un krusttēvam jāstrādā. Baidos, ka viņiem pietrūks uzņēmības, pacietības un bērniņš tā arī paliks nekristīts. Esmu gan dzirdējusi, ka dažviet Latvijā mācītāji ir daudz pielaidīgāki un atklāti saka: bērniņš jau nav vainīgs, ka vecāki vai krustvecāki līdz šim baznīcā nav gājuši, var nokristīt arī tāpat. Varbūt prasības ir atkarīgas no konfesijas?” vaicā žurnāla lasītāja Maiga. Skaidrojam, kāda ir bērna kristību norise un noteikumi dažādās konfesijās

Bebru var piemānīt!
Daudzi zemnieki cieš no bebru arhitektūras šedevriem. Applūst lauki, izslīkst un nokalst mežs. Cīņa ar bebru aizsprostiem ir smaga un parasti neveiksmīga, jo nojauktos dambjus dzīvnieki atjauno pāris dienu laikā.
Pēteris Baranovskis savā saimniecībā izmēģinājis paņēmienu, ar kuru var viegli paglābt zemi no applūdināšanas un atbrīvoties no bebriem.

Acis apsārtušas un kā ar smiltīm piebirušas
Acis apsārtušas, aiztūkušas, kā ar smiltīm piebirušas, asaro, un salipušos plakstiņus tik tikko iespējams atvērt. Šādu nepatīkamu sajūtu iemesli var būt dažādi, taču viens no biežākajiem ir konjunktivīts. Cik lipīga ir vīrusa izraisītā infekcija, un kā atvieglot slimības simptomus?

Zilo toņu valdzinājums
Turpinot jau iepriekš aizsākto tēmu par vienas krāsas augu grupēšanu puķu dobē, aicinām pievērsties zilos toņos ziedošām ziemcietēm. Zilā krāsa aizgaiņā nemieru, palīdz sakārtot domas, dod cerību turpmākajam… Izrādās, tādu īsti zilu ziemciešu nemaz nav tik daudz, un dažām nokrāsu var apšaubīt – zila tā vai violeta? Protams, šo zilo vilni var papildināt lobēlijas, skēvolas, miltainā salvija un citas vasaras puķes.

Sēnes – pildītas, pelmeņos un sacepumā
Sēņu ēdieni labi atsvaidzina ikdienas ēdienkarti un ievieš tajā jaunas vēsmas. Piedāvājam pagatavot aromātiskus sēņu pelmeņus, pildītas paprikas vietā ģimenei pasniegt pildītus, kraukšķīgus šampinjonus, bet vakariņās pēc darba dienas iepriecināt ar sēņu un kartupeļu sacepumu, ko var sagatavot jau iepriekš.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kapēc vairs nav iespējams lasīt šeit mājas lapā ” Praktiskais Latvietis ” ar atpakaļējo žurnāla izdevuma nr. saturu elektroniski ?

Draugiem Facebook Twitter Google+