×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
30. marts, 2014
Drukāt

“Praktiskais Latvietis” 31.03.2014.

pl31032014

abonet_pogapirkt_poga

“PRAKTISKAIS LATVIETIS” – ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM!

Praktisks padomdevējs katram un ikvienam. Padomi, ieteikumi un atbildes uz visiem lasītāju jautājumiem. Juristu, ekonomistu, ārstu, kulināru, dārzkopības speciālistu, celtniecības ekspertu un interjeristu konsultācijas.

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU

JAUNĀKAJĀ “PRAKTISKĀ LATVIEŠA” NUMURĀ

Siers nepieviļ
Pirms pieciem gadiem Bauskas novada Brunavas pagasta z/s “Krišjāņi” saimniece ILUTA STRAĢE spēra pirmos soļus mājražošanā, gatavojot latviešiem tik labi zināmo ķimeņu sieru. Saimnieciskā darbība izrādījās veiksmīga – tagad ik nedēļu pie pircējiem Kurzemē, Zemgalē, Rīgā un arī Lietuvā viņa nogādā sešpadsmit siera šķirņu. Taču Iluta nesamierinās ar sasniegto, jo ir pārliecinājusies, ka arvien jaunu siera šķirņu un citu piena pārstrādes produktu radīšana ir spēcīgs dzinulis tālākai virzībai un attīstībai.

Mājražotāju iespējas un atbalsts
Ar zaļu skaudību esam skatījušies uz vakareiropas valstīm, kur mājražošana zeļ un plaukst. Mājās ražotie produkti ir ne tikai daudzveidīgi, bet arī daudz gardāki un veselīgāki, kā arī tie dažādo mūsu ēdienkarti. Un tas ir arī labs biznesiņš sevis un arī savas ģimenes uzturēšanai.
Kā uzsākt pārtikas ražošanu mājās un kur saņemt tik nepieciešamo atbalstu?

Gurķi, kabači, ķirbji, – kas jauns
Ķirbjaugi, šķiet, ir visdaudzveidīgākā un interesantākā dārza kultūra, ko vēl un vēl pilnveido paši audzētāji. Piemēram, vai nav pārsteidzoši no sēkliņas savā dārzā izaudzēt gurķus ar baltu mizu, krāsainus sēņu ķirbīšus vai milzu dārzeni, kuru paša spēkiem pacelt neizdosies? Jebkurš vēlas pamēģināt kaut ko jaunu?

Zemes frēzes nelielām saimniecībām
Pavasarī mazdārziņu un piemājas lauciņu kopējiem rodas vēlme arī noskatīt kādu jaunu darbarīku vai pat mašīnu. Šīs tehnikas klāstā pašlaik karstākā aktualitāte ir zemes frēze, kas ievērojami atvieglo nogurdinošo augsnes sagatavošanas procesu. Kam jāpievērš uzmanība to iegādājoties un kā to pareizi kopt, lai tā kalpotu ilgi?

Attīstību veicinošas rotaļlietas
Nenoliedzami, visi vecāki vēlas, lai atvase augtu gudra, radoša, apveltīta ar labu atmiņu, novērošanas spējām un vēl daudz svarīgām maņām un prasmēm. Lai tas notiktu, bērna rotaļlietām jābūt ne vien skaistām un izturīgām, bet arī attīstību veicinošām. Kā bērnu attīstību veicinošās rotaļlietas raksturo Āgenskalna klīnikas sertificēta fizioterapeite Solvita Ķerve.

Kurmi, tev nebūs rakt!
Cīņa ar kurmjiem ir bijusi aktuāla gadu gadiem. Taču, lai kādas ir metodes, ņiprie racēji pēc laika atkal ir klāt. No vienas puses tas priecē, jo augsnes čupiņas ir paliecinājums tam, ka zemē ir dzīvība un kurmim ir ko ēst, bet no otras puses – glītais mauriņš vai puķu dobe pārvēršas par kara lauku. Piedāvājam dažus ieteikumus cīņai ar šiem pazemes darboņiem un kas zina, varbūt jūsu dārzam turpmāk kurmis metīs līkumu.

Viela muskuļu darbam
Slikta pašsajūta, nogurums, nespēks, stīvums, tirpas, muskuļu krampji un nervozitāte? Iespējams, organisms sūta signālus, ka tam izsīkušas magnija rezerves.

Organismam vērtīgie tauki
Polinepiesātinātās taukskābes atklāja mazāk nekā pirms 100 gadiem, tomēr vēl ilgi tās nebija speciālistu redzeslokā. Ārsti ticēja, ka produkti ar augstu tauku saturu kaitē veselībai. Bet… tikai ne šīs taukskābes!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+