×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
8. augusts, 2013
Drukāt

“Praktiskais Latvietis”: Turaidas kalēja burvju māksla

praktiskais

“PRAKTISKAIS LATVIETIS” – ATBILDES UZ VISIEM JAUTĀJUMIEM!

Praktisks padomdevējs katram un ikvienam. Padomi, ieteikumi un atbildes uz visiem lasītāju jautājumiem. Juristu, ekonomistu, ārstu, kulināru, dārzkopības speciālistu, celtniecības ekspertu un interjeristu konsultācijas.

JAUNĀKAJĀ “PRAKTISKĀ LATVIEŠA” NUMURĀ

Šķīstītājs
Jau izsenis kalēja amats ir bijis ļoti nozīmīgs – gan būvējot mājas, gan uzturot saimniecības. Bez šo meistaru pakalpojumiem neiztiek joprojām. Īsts sava amata pratējs ir Turaidas kalējs ANDRIS ŠČEGLOVS, kurš profesijā nostrādājis vairāk nekā 20 gadu. Ko viņš prot?

Šurp grāmatas, uz skolu!
Pieņemti vairāki grozījumi likumos, kas tagad nosaka valsts, pašvaldību un vecāku atbildību mācību līdzekļu iegādē. Ko tie paredz?

Arī purvs jāpļauj?
Šogad ir stingrākas prasības lauksaimniecības zemes sakopšanai. Agrāk par apstrādātu uzskatīja arī tādu, ja kopti bija vismaz 30% platības. Šogad jābūt vismaz 70%. Ja zeme nav apstrādāta, jāmaksā divkārt lielāks nekustamā īpašuma nodoklis – 3%, nevis 1,5%. Taču šīs labi domātās izmaiņas var radīt problēmas arī kārtīgiem zemes kopējiem, ja viņiem nav naudas, lai sakārtotu dokumentus.

Ar lieliem augļiem
“Kuras lielogu smiltsērkšķu šķirnes labāk stādīt dārzā?” vaicā A. Brence no Tukuma novada. Smiltsērkšķu audzētāju apvienības vadītājs Andrejs Brūvelis skaidro, ka visas pie mums audzētās šķirnes ir lielaugļu – ar masu 0,5 – 1 grams, tātad atliek izvēlēties tīkamāko!

Kā padzīt zalkti?
“Manā dārzā nāk zalktis. Tas ir ļoti nepatīkami. Ko darīt, lai tas vairs nerādītos? Vai zalkti drīkst iznīcināt?” interesējas Emīlija Kuldīgas novadā.
Rīgas Zooloģiskā dārza informācijas nodaļas vadītājs Māris Lielkalns zina, ko iesākt šādā situācijā.

Mizotājs
Kāpēc nopūlēties ar ābolu mizošanu vai kartupeļu tīrīšanu, ja to var izdarīt mehāniski? Izmēģinām praksē mizotāju, lai pārbaudītu, ko šī ierīce spēj. Varbūt vērts iegādāties?

Rūpes mūža garumā
Stipri kauli ir ikviena cilvēka balsts – tie nes ķermeņa svaru, ļaujot brīvi kustēties. Taču, ja piezogas osteoporoze, tie kļūst trausli un viegli lūst pat pie nelielām traumām. Kā sevi pasargāt?

Apakšīrnieki
Nagu sēnītes nav pamanāmas, toties ir sajūtamas – ādas apsārtums, nieze, smakošana, plaisāšana, sausums vai mitrošanās ir infekcijas pazīmes. Steigšus pie ārsta!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+