×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
9. maijs, 2014
Drukāt

Praktizē Igaunijas aizsardzību


NATO_4

Spānijai piederošajā Vidusjūras salā Menorkā notiekošo NATO militāro mācību “Trident Jaguar” aktīvajā posmā ap 1500 militāro un civilo personu no apmēram divdesmit valstīm praktizē Igaunijas aizsardzības scenāriju.

Mācībās, kas notiek no 6. līdz 16. maijam, tiek atveidots tā dēvētais Skolkanas scenārijs, kas ietver Baltijas jūras reģionu. Scenārijs paredz, ka Igaunijai uzbrūk naidīga lielvara Botnija. Ziemeļatlantijas padome pieņem lēmumu izmantot kolektīvās aizsardzības principu, ko paredz NATO līguma 5. pants, un aizstāvēt Igauniju, tādēļ uz valsti tiek nosūtīti NATO Ātrās izvietošanas korpusa no Spānijas (NRDC ESP) un Jūras uzbrukuma un atbalsta spēki no NATO (STRIKFORNATO). Skolkanas scenārijs tika izmantots arī NATO mācībās “Steadfast Jazz”, kas pagājušā gada rudenī notika Baltijas valstīs un Polijā. Mācību mērķis bija pārbaudīt NATO Reaģēšanas spēku gatavību atbildēt uz militāru apdraudējumu. “Trident Jaguar” uzmanība tiek koncentrēta uz STRIKFORNATO spējām reaģēt uz krīzi īsā laikā. Mācības arī parāda NATO sabiedroto savstarpējo operatīvo sadarbību.

Igauniju mācībās pārstāv zemessardzes “Kaitseliit” vienība, ekspertu grupas no Valsts kancelejas, Aizsardzības, Iekšlietu un Ekonomikas un sakaru ministrijas, kā arī Veselības pārvaldes un Baltijas Aizsardzības koledžas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+