×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
4. novembris, 2015
Drukāt

Prasa apturēt Katalonijas neatkarības procesu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Trīs partijas, kas iestājas pret Katalonijas neatkarību, trešdien vērsušās Spānijas Konstitucionālajā tiesā, lūdzot apturēt reģionālā parlamenta ieceri uzsākt atdalīšanās procesu.

Valdošās Konservatīvās Tautas partijas (PP), opozīcijā esošo sociālistu un centriskās partijas “Ciudadanos” (“Pilsoņi”) Katalonijas atzaru līderi katrs atsevišķi iesniedzis prasību Konstitucionālajā tiesā, apstrīdot rezolūciju par atdalīšanās procesa uzsākšanu.

Kataloņu partijas, kas atbalsta neatkarību, iecerējušas pirmdien reģionālajā parlamentā balsot par rezolūciju, kas paredz, ka secesijas process 18 mēnešu laikā noslēgsies ar neatkarīgas Katalonijas valsts pasludināšanu.

Septembrī notikušajās vēlēšanās kataloņu separātistu partijas izcīnīja reģionālajā parlamentā absolūto vairākumu, lai gan tām neizdevās iegūt vēlētāju balsu vairākumu.

PP Katalonijas nodaļas līderis Ksavjers Garsia Albiols norādīja, ka viņa mērķis esot aizstāvēt tos kataloņus, kas jūtas kā spāņi, pret “tirānijas aktu”.

Savukārt kataloņu sociālistu līderis Migels Iseta uzsvēra, ka separātisti “mīda kājām tiesības un brīvības” un gatavojas pārkāpt Spānijas likumus.

Tikmēr Spānijas konservatīvais premjerministrs Marjano Rahojs atkārtoti paziņojis, ka gadījumā, ja Katalonijas parlaments apstiprinās iecerēto rezolūciju, viņš nākamajā dienā arī vērsīsies Konstitucionālajā tiesā ar prasību to atcelt.

“Mani (..) atbalsta vairākums politisko partiju, kas pārstāv vairākumu tautas,” uzsvēra Rahojs.

Arī laikraksta “El Pais” piektdien publicētie aptaujas rezultāti liecina, ka pret separātistu ieceri izmantot parlamentāro vairākumu, lai uzsāktu neatkarīgas valsts veidošanu, iebilst 51% kataloņu, kamēr tai atbalstu pauž tikai 42% aptaujāto.

Aptauja arī liecina, ka neatkarības atbalstītāju skaits salīdzinājumā ar pirmsvēlēšanu laiku sarucis no 45 līdz 41%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+