×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
31. augusts, 2017
Drukāt

Prasa atbildību par Okupācijas muzeja pārbūves kavēšanu (3)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Kaspars Gerhards

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (NA) pieprasījis Finanšu ministriju (FM) izvērtēt VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) valdes locekļu atbildību saistībā ar Okupācijas muzeja rekonstrukcijas termiņa neievērošanu un noteikt termiņu, kad “Nākotnes nams” būs gatavs.

Ministrija piemiņas memoriāla kompleksa būvniecības īstenošanā līdz šim esot izdarījusi visu nepieciešamo, lai projektu varētu pabeigt noteiktajā termiņā – līdz Latvijas simtgadei, “taču VNĪ neizdarības dēļ ir liels risks, ka darbi netiks pabeigti laikus”. Gerhards uzskata, ka VNĪ valdes locekļi ir personīgi atbildīgi par nespēju nodrošināt memoriāla būvniecības projekta īstenošanu līdz 2018. gada 1. oktobrim. “Muzejs un piemiņas memoriāls ir latviešu tautai ļoti nozīmīgi projekti, jebkāda kavēšanās ar darbu sākšanu ir nepieļaujama un necienīga pret mūsu tautas vēsturi un cilvēkiem. Neskatoties uz iekavētajiem termiņiem, Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa būvniecība ir jāpabeidz, izrādot cieņu Gunāra Birkerta otrajam un šobrīd diemžēl pēdējam projektam. Tas ir jāpaveic Latvijas simtgades ietvaros, kā arī izcilā latviešu arhitekta piemiņas vārdā,” paziņojis Gerhards.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. … Japiekrit ministra teiktam, ka ari Jura komentaram, par VNI komisijas, vecas nomenaklaturas sastava, neatbilstoso darbibu un likuma noteikta termina neieverosanu … tamdel atbildibu sai lieta. !!!

  …Nav pienemama Bezabrene noverojama situacija, ka okupantu vai to pecnaceju un to lidzskrejeju grupas vel valsts org strada arpus valsts likuma … jo ka visi latviesi esmu sekojis lidzi visai notikumu virknei, jau no pasa sakuma … !

  … Tamdel jatiesa vainigie, un tik pat nezeligi, ka izrikojas musu okupanti … !!!

 2. Tas ir tādēļ, ka ir taču valdībā un Rīgas Domē cilvēki, kuriem nepatīk, ka paplašinās muzejs, kurš rāda PSRS zvērības attiecībā uz latviešu tautu okupācijas režīma laikā.

 3. Viens Likums un viena Taisnība VISIEM! Atbildēt

  > lv–vīzes administratīvajiem izpildfunkcionāriem (u.c. taml. nožēlojami juridiski analfabētiskiem “lielākajiem kretīniem”)

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C_E_N_Z_Ū_R_A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+