×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
18. februāris, 2016
Drukāt

Finanšu ministre prasa atbrīvoties no negodīgajiem VID darbiniekiem (15)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ināra Pētersone (no kreisās), finanšu ministres biroja vadītājs Ringolds Beinarovičs un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola tikšanās laikā.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola uzdevusi Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektorei Inārai Pētersonei divās nedēļās izdomāt, kā atbrīvoties no VID Finanšu policijas pārvaldes amatpersonām, kuras tiek turētas aizdomās par kukuļņemšanu un piedalīšanos nelegāli iegūtās naudas atmazgāšanā.

“Nav pieļaujams, ka pār VID krīt šī aizdomu ēna. Gribam redzēt godīgi strādājošu valsts iestādi, tāpēc ir steidzami jārīkojas, lai iespējami ātrāk atbrīvotos no negodīgām amatpersonām. Ja nerīkosimies, tad sabiedrībai un nodokļu maksātājiem zudīs uzticība VID darbam, dienesta reputācija tiks neglābjami sagrauta,” vakar pēc sarunas ar VID vadītāju žurnālistiem sacīja finanšu ministre. No VID vadītājas tiek gaidīts arī saraksts ar amatpersonām, par kurām būs savākti neapgāžami pierādījumi par viņu iesaistīšanos noziedzīgā darbībā.

Ināra Pētersone vēl neatklāja, cik amatpersonu varētu būt šajā sarakstā. Pašlaik pavisam tiekot vērtēta 171 amatpersonas darbība.

Kā zināms, tracis par VID amatpersonu, galvenokārt Finanšu policijas pārvaldē strādājošo, iespējamo iesaistīšanos kukuļņemšanā un nelegāli iegūtās naudas atmazgāšanā izcēlās pēc Latvijas TV raidījuma “De facto”, kura veidotāji, izpētījuši 101 amatpersonas ienākumu deklarācijas, atklāja sabiedrībai satraucošas ziņas. Aptuveni piektdaļai ir prāvi skaidras naudas uzkrājumi, ik gadu no radiem saņemti naudas dāvinājumi, lielos apmēros izsniegti aizdevumi, piedevām vēl atkarība no azartspēlēm. No tā var secināt – ja žurnālisti neko nebūtu cēluši gaismā, viss būtu vislabākajā kārtībā un ne Finanšu ministrijā, ne VID nevienam nebūtu jāuztraucas. Vienīgi sabiedrībā nenorimtu baumas, ka Finanšu policijā strādājošie ir uz vienu roku ar nodokļu nemaksātājiem, pievienotās vērtības nodokļa shēmotājiem un nelegāli iegūtās naudas atmazgātājiem.

Pēc šī raidījuma VID iekšienē veiktā izmeklēšana apstiprināja, ka 9 Finanšu policijas pārvaldes amatpersonas skaidrā naudā ir uzkrājušas 10 000 eiro, bet viena amatpersona uzkrājusi 71 000 eiro. Bezskaidras naudas uzkrājumi virs 10 000 eiro ir 11 amatpersonām, bet viena amatpersona spējusi uzkrāt 97 476 eiro. Savukārt 11 amatpersonām nauda – no 430 līdz 7000 eiro apmērā – uzdāvinājuši viņu ģimeņu piederīgie vai radi. Tāpat prāvas summas amatpersonas saņēmušas mantojumā.

Tā kā šo Finanšu policijas pārvaldes amatpersonu atalgojums pirms nodokļu nomaksas svārstās no 800 līdz 1000 eiro, ir aizdomas, ka tik prāvas summas varētu būt iegūtas negodīgā veidā.

Paužot apņēmību divās nedēļās tikt skaidrībā, Ināra Pētersone atzina, ka valsts pārvaldē strādājošo atbrīvošana no darba būs diezgan sarežģīta. Līdzšinējā pieredze liecina, ka atbrīvotie, nolīgstot izveicīgus advokātus, bieži tiesā panāk gan atjaunošanu amatā, gan prāvas naudas kompensācijas par it kā nelikumīgu atbrīvošanu.

VID vadītāja tāpat atzina – lai atbrīvotu no darba kādu pašlaik aizdomās turēto amatpersonu, arī savākt pierādījumus nebūšot tik viegli tāpēc, ka dienestā strādājošie smalki pārzina gan likumus, gan savas tiesības, gan VID ikdienas darba apstākļus. Pieķert kādu varot būt sarežģīti arī tāpēc, ka valstī trūkst prasmīgu ekonomisko noziegumu izmeklētāju. Vienlaikus viņa gan apstiprināja apņēmību darīt visu, lai visdrīzākajā laikā VID sāktu pašattīrīties no negodīgiem darbiniekiem.

Finanšu ministre apliecināja, ka ministrija no savas puses sniegšot VID visu nepieciešamo atbalstu, amatpersonu saukšanā pie atbildības iedarbinot tiesu varu, Ģenerālprokuratūru, Latvijas zvērinātu notāru padomi, citas valsts pārvaldes iestādes.

Kā tas viņai izdosies, to redzēsim pēc kāda laika, ņemot vērā, ka finanšu ministres amatā Dana Reizniece-Ozola ir tikai dažas dienas. VID apkopotās ziņas gan liecina, ka laikposmā no 2010. līdz 2013. gadam par kriminālvajāšanas uzsākšanai prokuratūrā un tiesā nodotajām lietām no 271 personas tikai divas saņēmušas reālu cietumsodu, 68 personu lietas joprojām atrodas prokuratūrā vai tiesā, 53 attaisnotas, jo nav atklātas noziedzīgos nodarījumos. Tādējādi var iznākt, ka arī par VID amatpersonām iesniegtās lietas iestrēgst prokuratūrā un tiesā vai atklāsies, ka apsūdzētās personas nemaz nav vainojamas noziegumos, tāpēc nekad netiks sodītas.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Vai jums ir nepieciešams kredīts, lai nodzēstu savus parādus / rēķinus, vai uzsākt uzņēmējdarbību? Tad apsvērt jūsu finanšu problēmas vairāk. Mūsdienu ekonomiskajā situācijā, atrast uzticamu finansēšanas avotus var būt nomākta un pilns ar vilšanās, bet ar mūsu sarežģītu aizdevuma atmaksas plānu, ikvienam Smiles mājas. Cincinnati Financial Corporation nodrošina finansējumu alternatīvo enerģiju, komerciālo nekustamo īpašumu projektiem un personas finansējumu; Tādējādi, organizējot aizdevumu ar mums ir vienkārša un tieša, ērts un ātrs. Mēs varam sniegt jums tūlītēju “principā” lēmumu, un mēs atradīsim jums daži no visvairāk konkurētspējīgas personas aizdevumu likmēm pieejama. Mēs piedāvājam garantēto aizdevumu pakalpojumus par jebkuru summu un uz jebkuru pasaules daļu par (privātpersonām, uzņēmumiem, Realtors un institūciju) mūsu lieliskā procentu likmi 3%. Mūsu komanda aizdevumu eksperti vispirms uzklausa mūsu klientu prasībām un pēc tam nodrošina viņus ar labāko aizdevumu risinājumus. Mēs piedāvāt aizdevumus, sākot no $ 100,000.00 Min. līdz $ 900,000,000.00 Max. 3% procentu likme par gada, aizdevumi, lai attīstītu savu biznesa paplašināšanai. Mums ir sertificēti, uzticami, droši, efektīvi, ātri un dinamiski. un sadarbojas finansists ar nekustamo īpašumu un jebkuras uzņēmējdarbības finansēšanas veidiem, mēs dodam no ilgtermiņa aizdevumu maksimāli 5yrs līdz 30 gadiem. Lūdzu, ja Jums ir interese par mūsu finanšu piedāvājumā, nevilcinieties sazināties ar mums: (cincinnatifc@hotmail.com), lai iegūtu vairāk informācijas, pateicoties

 2. Prasa? Vai tad tas ir jāprasa? Vispirms jāsoda tos, kas to pieļauj! Pētersone nepieļauj?

 3. Ko tad Pētersone ir izdarījusi sava darbības laikā? Nodokļu parādi valstij pieauguši, savā darbavietas azotē viņa sasildījusi odzes, kas sabāzušas pilnas naudas zeķes, izglābusi Ganbeju (tāpat- par pliku paldies), nelegālo cigarešu tirdzniecība tirgū iet uz nebēdu, pašai nav visai laba amatpersonas deklarācija, kas rada aizdomas par pašas “zeķes naudu”, Latvijas Vēstnesī par 300-400.- eiro (!!!) VID publicē rakstu parādu piedziņai 43.- (!!!) eiro apmērā, kaut to pašu var darīt ar bezmaksas e-pastu, telefonu, SMS.

 4. Neiedomājami – pārzina likumus un savas tiesības !!!
  Jautājums jau nav par savu tiesību zināšanu vai nezināšanu….
  Man kaut kā izlikās,ka runa iet par darbiniekiem ,kuri rīkojas pretlikumīgi…!!!
  …par darbiniekiem,kuri negodīgi veic sava amata pienākumus..!!!

 5. Kad Pētersone lidos no krēsla???Ko viņa var citus izvērtēt,ja pati ir lielākā bezgode šai “svētajā”amatā?!

 6. kad viņus visu negodīgos atlaidīs, kas paliks strādāt?
  varbūt tik daži konsultanti un datu ievadīšanas operatori?

 7. tas musu nets ir PATIESHAAM LIIMENII, Atbildēt

  bet ko tas dod, ka uz vinja seezh aitu ………………..

  • un dod komandas tehniskajiem seedeetaajiem …… – kaa kosmiskos, vissadus now-haw izmantot vieteejo siiko LIELdarbinieku siiko zhuliciibu piesegshanai

 8. "Dana Reizniece-Ozola " Atbildēt

  – iespaids taads, ka NO RETAJIEM NORMAALAJIEM CILVEEKIEM .
  Un kaut kur taapat par Inaaru Peetersoni .

  – Kaut ka taa liekas .

  Bet nav jaabriinaas par riiveeshanos … meeslu-tak-bedree .

 9. Un atbrīvoties vispirms no Pētersones ! IEKLAUSIETIES uzmanīgi ,ko viņa saka : …. un jārīkojas gudri …. !!!!! Viņa nesaka —- ” godīgi ” ! Ar to arī viss ir skaidrs —– pati ņem ķepā tā no sirds un rīkojas ” gudri ” un iesaka to arī saviem darbiniekiem ! Vispār nelabi metas raugoties uz šiem korumpētiem purniem !

 10. muļķības, jo alkatībai robežu nav ar miljardu dienā nepietiks

 11. Pieaicināt ārvalstu darbiniekus kas ieved kartību vidā un to dzēroņu petersoni aiz restēm.

 12. Nav ari normali, ja cilveki ar tik salodzinosi niecigu atalgojumu veic izmeklesanu par lietam kuras fugure miljoni. Tad jabut pavisam letticigam, lai domatu ka nevienam kaja nepaslides. Jaievies kaut vai bonusu sistema ka celu policijaa.

Draugiem Facebook Twitter Google+