×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. janvāris, 2013
Drukāt

Prasa atdot Folklendu salas

Argentīnas prezidente Kristina Kirhnere emocionālā vēstulē, kas publicēta britu laikrakstā “The Guardian”, aicinājusi Britānijas premjerministru Deividu Kemeronu sākt sarunas par Folklendu salu atdošanu Argentīnai.

 

Ar vēstuli Kirhnere nākusi klajā, atzīmējot 180. gadskārtu, kopš briti Folklendu salas pārņēma savā kontrolē. “Pirms simt astoņdesmit gadiem šajā pašā datumā, 3. janvārī, vulgāra koloniālisma rezultātā Argentīnai ar spēku tika atņemas Malvinu salas [tā argentīnieši sauc Folklendu salas], kas atrodas 14 tūkstošus kilometru no Londonas. Karaliskā flote padzina tur dzīvojošos argentīniešus, un Apvienotā Karaliste sāka tur ievest savus cilvēkus, līdzīgi kā tā darīja citās koloniālajās teritorijās,” raksta Argentīnas prezidente. “Kopš tā brīža Britānija, koloniālā vara, atteikusies šo teritoriju atdot Argentīnai, neļaujot atjaunot valsts teritoriālo vienotību.” Vēstulē Kirhnere arī atsaucas uz 1960. gadā pieņemto ANO rezolūciju, kurā aicināts pielikt punktu jebkādam koloniālismam.

Kemerons, atbildot Kirhnerei, jau noraidījis viņas prasību, sakot, ka darīs visu, lai aizstāvētu salas iedzīvotāju intereses. “Folklendu salās dzīvojošie skaidri pauduši, ka vēlas palikt Britānijas sastāvā,” laikrakstam “The Guardian” uzsvēris britu premjera pārstāvis.

Šobrīd Folklendu salās mīt aptuveni trīs tūkstoši cilvēku, no kuriem lielākā daļa atbalsta Britānijas varu. Tiesa, šā gada martā tur sagaidāms referendums par to, vai salas iedzīvotāji vēlas saglabāt savu statusu kā Apvienotās Karalistes aizjūras teritorija, norāda laikraksts “The Daily Telegraph”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+