×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. jūlijs, 2012
Drukāt

Prasa atzīt par maksātnespējīgu SIA “Telegraf”

Foto-LETAFoto-LETA

SIA “Poligrāfijas grupa Mūkusala” Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesu lūgusi atzīt par maksātnespējīgu SIA “Telegraf”.

Kā liecina Maksātnespējas administrācijas interneta mājaslapā pieejamā informācija, tiesa 9.jūlijā pieteikumu pieņēmusi un ierosinājusi maksātnespējas lietu. Par “Telegraf” maksātnespējas administratori izvēlēta Jūlija Ulberga.

SIA “Telegraf” pašlaik vairs nav saistīta ar laikraksta “Telegraf” izdošanu,  uzsvēra laikraksta “Telegraf” galvenais redaktors Andrejs Švedovs.

Pēc viņa teiktā, patlaban laikraksta “Telegraf”‘ izdevējs ir SIA “Izdevniecība Telegrāfs”. Savukārt SIA “Telegraf” laikrakstu vairs neizdodot jau kopš šī gada janvāra.

Kā ziņots, patlaban SIA “Telegraf” īpašnieks ir Uzbekistānas pilsonis Jašars Kasumovs, kurš uzņēmuma kapitāldaļas nopirka no AS “News Media Group”.

Toreiz Švedovs stāstīja, ka uzņēmums meklēja finanšu investīciju partnerus. Viņš arī norādīja, ka īpašnieku maiņas dēļ netikšot mainīts laikraksta “Telegraf” saturs, jo viens no galvenajiem kritērijiem pretendentiem, kas vēlas savā īpašumā iegūt “Telegraf”, ir saglabāt laikraksta redakcijas neatkarību, objektivitāti, toleranci un optimizēt komercizdevuma turpmāko darbību.

Martā “Telegraf” redakcija pārcēlās uz telpām, kurās atrodas arī “Petits”. Neoficiāli izskanējusi informācija, ka patiesībā uzņēmumiem ir viens īpašnieks – Krievijas senators miljardieris Andrejs Molčanovs, kurš žurnāla “Forbes” bagātāko cilvēku sarakstā ierindots 34.vietā, iepriekš vēstīja telekompānijas LNT ziņu raidījums.

LNT pieļāva, ka Latvijas lielākie krievu valodā iznākošie laikraksti varētu nonākt tieši miljardiera Molčanova rokās.

Krievu valodā rakstošās preses izdevēji gan noliedza iespēju, ka Latvijas lielākie krievu valodā iznākošie laikraksti varētu nonākt Molčanova rokās.

“Poligrāfijas grupa Mūkusala” ir viens no AS “Diena” mediju un poligrāfijas uzņēmumiem. AS “Diena” ietilpst arī SIA “Dienas mediji”, SIA “Izdevniecība Dienas žurnāli”, SIA “Abonēšanas centrs Diena”, SIA “Dienas grāmata”, SIA “Izdevniecība Dienas bizness”, SIA “RPD” un SIA “Mūkusalas māja”.

2011.gada AS “Diena” konsolidētais apgrozījums ir vairāk nekā 16,7 miljoni latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+