Latvijā
Politika

Igaunijas prezidente prasa brīvību režisoram6


Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida tur rokās plakātu ar aicinājumu atbrīvot Krievijas ieslodzīto Ukrainas režisoru Oļegu Sencovu.
Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida tur rokās plakātu ar aicinājumu atbrīvot Krievijas ieslodzīto Ukrainas režisoru Oļegu Sencovu.
Foto no “Twitter”

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida izvēlējusies aktīvu starptautisku pozīciju, prasot Krievijā politizētā prāvā notiesātā ukraiņu režisora Oļega Sencova atbrīvošanu.

Kā uzskatāms apliecinājums šai pozīcijai ir soctīklos izvietotā Igaunijas prezidentes bilde, kurā viņa redzama ar uzrakstu “#FreeSentsov”. Ar Latvijas Valsts prezidentu Raimondu Vējoni tādu bildi internetā neatrast, arī nekādi citi paziņojumi no Rīgas pils līdz šim nebija nākuši.

Tiesa, Valsts prezidenta preses padomnieces pienākumu izpildītāja Kristīne Kļaveniece “LA” vakar uzsvēra, ka arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis pauž atbalstu ukraiņu kinorežisora Oļega Sencova atbrīvošanai.

Vai Latvijas amatpersonām nebūtu jābūt aktīvākām, atbalstot Ukrainu? Austrumeiropas Politikas pētījumu centra pētnieks Māris Cepurītis uzsver, ka nepieciešams uzlūkot kontekstu, jo Igaunijas prezidente atbalstu Sencova atbrīvošanai paudusi Ukrainas vizītes laikā un tā esot nedaudz cita situācija. Jāatgādina, ka vēl maija vidū Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece apmeklēja Ukrainu. Vizītes laikā viņa viesojās arī kontroles punktā “Majorske”, kas atrodas uz kontaktlīnijas ar tā dēvēto separātistu kontrolēto teritoriju, un tikās ar Ukrainas robežsargiem. “Ja kāda no Latvijas augstākajām amatpersonām tagad apmeklētu Ukrainu vai Ukrainas pārstāvji apmeklētu Latviju, noteikti skanētu vairāk atbalsta vārdu, arī par Sencova atbrīvošanu. Vai tas ko reāli mainīs, ir cits jautājums,” uzsvēra M. Cepurītis. Viņš uzskata, ka atbalsta vārdi Ukrainai jāsniedz samērīgi un atbilstošā kontekstā, nevis nepārtraukti atkārtojot, jo pielāgoti paziņojumi politiskajā komunikācijā esot efektīvāki. “Mūsu politiķiem jāpadomā par atbalsta izteikšanu Ukrainai Eiropas Savienības līmenī, jo tur darbojas lielāka smaguma spēlētāji. Tā ir nepieciešamība,” piebilda M. Cepurītis.

LA.lv