×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. decembris, 2016
Drukāt

Prasa dabasgāzes pārvades sistēmas pakalpojumu tarifu kāpumu (2)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Līdz ar AS “Conexus Baltic Grid” dibināšanu AS ”Latvijas Gāze” šodien Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) iesniedza jaunu dabasgāzes pārvades sistēmas pakalpojumu tarifu projektu, pavēstīja uzņēmuma pārstāve Dace Baltābola.

Viņa skaidroja, ka juridiski tarifu projektu iesniedza ”Latvijas Gāze”, bet faktiski tas attieksies uz “Conexus Baltic Grid”. Pēc jauno tarifu apstiprināšanas tie būs saistoši visiem dabasgāzes tirgotājiem un sistēmas lietotājiem, kuri vēlēsies sākt vai turpinās dabasgāzes piegādi Latvijas patērētājiem, kā arī tiem, kuri vēlēsies izmantot ”Conexus Baltic Grid” pārvades sistēmu dabasgāzes piegādēm no/uz citām valstīm vai pazemes gāzes krātuvi.

SPRK iesniegtais tarifu projekts paredz, ka pārvades sistēmas pakalpojumu tarifu izmaiņu radītais gala lietotāju tarifu pieaugums būs līdz 4%. Galvenais pieauguma iemesls ir pārvadītās dabasgāzes apmēra samazināšanās par 46% kopš iepriekšējā tarifu aprēķināšanas perioda.

””Conexus Baltic Grid” jau vairākus mēnešus strādā pie jauno pārvades pakalpojumu tarifu aprēķina, lai tie būtu pārdomāti, izsvērti un atbilstoši jaunajai situācijai dabasgāzes tirgū. “Conexus Baltic Grid” sadarbosies ar visiem esošajiem un potenciālajiem dabasgāzes pārvades sistēmas lietotājiem, lai visiem nodrošinātu vienādas iespējas un būtu Baltijas dabasgāzes tirgus stūrakmens,” sacīja kompānijas valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.

Aģentūra LETA jau rakstīja, ka Rīgā šodien dibināts ”Conexus Baltic Grid”, kuram no ”Latvijas Gāzes” nodos dabasgāzes uzglabāšanas un pārvades sistēmas aktīvus. ”Conexus Baltic Grid” faktiski darbību sāks, kad uzņēmums tiks iegrāmatots Komercreģistrā, ko paredzēts izdarīt janvāra pirmajā nedēļā.

Jaundibināmās kompānijas pamatkapitāls ir 39 786 089 eiro, kas sastāv no 39 786 089 akcijām viena eiro nominālvērtībā.

”Conexus Baltic Grid” lielākie īpašnieki ir Krievijas “Gazprom”, Eiropas investīciju banku veidotais “Marguerite Fund”, Vācijas “Uniper Ruhrgas International GmbH” (“Uniper”) un “Itera Latvija”. Kopumā jaunajam uzņēmumam ir 4839 akcionāri. 34,1% kapitāldaļu pieder “Gazprom”, 29,1% – “Marguerite Fund”, 18,3 % – “Uniper”, 16% – “Itera Latvija”. Pārējiem akcionāriem pieder 2,5% ”Conexus Baltic Grid” daļu.

”Latvijas Gāze” tiek sadalīta atbilstoši Enerģētikas likuma prasībām par gāzes tirgus atvēršanu Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. arī prasam ,izbeigt nirgāties par tiem ,kas jau velk jostas gadiem dēl tās gāzes ,ko reiz pievedāt pie katra staba ,teikdami ka bus letaak …….kas vēl par maz premijas ???

  2. Vai tiem NAUDAS RIJĒJIEM VĒL NAV GANA. Pareizi būtu, ja samazinātu gāzes cenu par pārvedes cenas tgiesu. Samazinās– tā jau ģīmji uzblīduši, jāgrābj vēl. Kur tad ir slavenā ārodbiedrības- Ķeris un Baldzēns? Gāzinieki iešķiebs šiem ar
    ī un klusēs kā zem skujām paraktie!

Draugiem Facebook Twitter Google+