×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. janvāris, 2018
Drukāt

Prasa kompensēt biļešu cenu “viltotā Modiljāni” izstādes apmeklētājiem (1)

Foto: EPA/Scanpix/LETAFoto: EPA/Scanpix/LETA

Patērētāju tiesību aizstāvji Itālijā pieprasa kompensācijas pēc eksperta slēdziena, ka Amedeo Modiljāni veltītā mākslas izstādē Dženovā gandrīz visas gleznas bija viltojumi, vēsta Itālijas ziņu aģentūra ANSA.

Eksperts, kura iecēla Dženovas tiesa prokurora veiktas izmeklēšanas laikā, ir secinājis, ka vismaz 20 no 21 gleznas pērn Hercogu pilī sarīkotajā izstādē bija viltojumi.

Patērētāju tiesību aizstāvis Furio Truci trešdien aicināja izstādes apmeklētājus pieprasīt kompensācijas par nopirktajām biļetēm, pamatojoties uz to, ka viņi tikuši apkrāpti.

Izstāde jūlijā tika slēgta trīs dienas ātrāk, nekā bija paredzēts, jo prokuratūra sāka izmeklēšanu pēc mākslas ekspertu paustām šaubām par eksponātu autentiskumu.

Modiljāni 1920.gadā nomira nabadzībā, bet viņa gleznotie portreti ar neparasti gariem kakliem un sejām ir padarījuši viņu par vienu no visvairāk atzītajiem 20.gadsimta sākuma māksliniekiem

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kādreiz teica, ka labai ziņai ir jāatbild uz trīs jautājumiem – Kas? Kur? Kad? No izlasītās ziņas nav skaidrs, kura gada jūlijā notika izstāde – pagājušogad, pirms diviem trim gadiem. Tāpat nav skaidrs, kapēc tika veikta izmeklēšana un kāpēc ptrokuratūra nozīmēja ekspertu? Ir skaidrs, ka LA nav šīs ziņas autors, ka tas ir tikai pārpublicēts ārzemju ziņas tulkojums no LETAS. Bet vai tiešām, tas ir to vērts – pārpublicēt nekvalitatīvas ziņas? Varbūt labāk ieguldīt nedaudz vairāk laika un uzrakstīt vienu patiešām labu ziņu, kas varētu tapt pamatojoties uz Itālijas ziņu aģentūras sniegto informāciju. It īpaši ņemot vērā, ka šai ziņai patiešām ir potenciāls.

Draugiem Facebook Twitter Google+