Mobilā versija
+7.2°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
3. jūnijs, 2016
Drukāt

Prasa skaidrot situāciju par vietu skaitu latviešu bērnu dārzos (2)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Rīgas domes (RD) “Vienotības” deputātu frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte, deputāti Baiba Brigmane un Kārlis Strēlis ir pieprasījuši iekļaut tuvākajā Rīgas domes (RD) Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdes darba kārtībā jautājumu par to, kas tiek un tuvākajā nākotnē tiks darīts, lai samazinātu rindas latviešu valodas bērnudārzos, informēja RD “Vienotības” deputātu frakcija.

Deputāti lūdz paskaidrot, kāpēc uz vietām mazākumtautību bērnudārzos ir mazākas rindas nekā uz vietām latviešu valodas bērnudārzos un vai mākslīgi netiek uzturēts neatbilstoši liels mazākumtautību bērnudārzu skaits.

“Nav pieņemami, ja latviešu ģimenēs vecāki ir spiesti laist bērnus krievu bērnu dārzos, jo latviešu grupiņās nav vietas, bet darba slodzes dēļ vecāki nevar gaidīt. Uzskatu to par diskrimināciju, ” saka Ēlerte.

Publiskajā telpā pieejamā informācija liecina, ka galvaspilsētā lielāks pieprasījums ir pēc latviešu plūsmas pirmskolas izglītības iestādēm nekā mazākumtautību. Turklāt precīzas un uzticamas informācijas pašvaldības rīcībā nav.

Deputāti lūdz sniegt atbildes un paskaidrojumus, kāpēc Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam nav “uzticamas informācijas” par problēmas apmēriem un kad tāda būs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Izskatās ka SC mēģina pārkrievot latviešu bērnus.

  2. Ar skolām tas pats, piemēram, pārpildītā latviešu Rīgas 64.vsk un turpat blakus esošā tieši tādā pašā ēkā pustukšā krievu Rīgas 74.vsk

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+