×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
29. oktobris, 2015
Drukāt

Piketā prasa pamatotus rēķinus (3)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Pie piketētājiem bija iznācis arī "Rīgas namu pārvaldnieka" valdes priekšsēdētājs Ivo Lecis (no kreisās), kurš mēģināja atbildēt uz satraukto iedzīvotāju jautājumiem.

Vakar pie Rīgas pašvaldības uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” (“RNP”) galvenās ēkas Čaka ielā pulcējās pārdesmit rīdzinieku, lai paustu neapmierinātību ar sliktu un pārlieku dārgu apsaimniekošanu. “Nost ar darba imitāciju un nepamatotiem rēķiniem!”, “Gribam maksāt tikai par saņemtajiem pakalpojumiem!” – vēstīja piketētāju plakāti.

Daži piketa dalībnieki atzina, ka jūtas satriekti par Valsts kontroles (VK) pārbaudē atklātajām nelikumībām uzņēmuma darbībā, reizē gan piebilstot, ka liels atklājums tas viņiem tomēr neesot. Ar pierakstījumiem, apsaimniekošanas maksas nepamatotu celšanu, samaksātās naudas izšķērdēšanu viņi saskaroties ikdienā.

“Visas nelikumības, ko savā ziņojumā atklājusi VK, pilnībā skar arī namu, kurā es dzīvoju,” teic Eizenšteina ielas 71. nama iedzīvotāja Guna Skangale, “tāpēc arī atnācu šeit, lai paustu sašutumu par šī uzņēmuma darbību.”

“Ar “RNP” gadiem ilgi tiesājos par uzpūstu ūdens patēriņa rēķinu izrakstīšanu, par it kā patērēto ūdeni uzņēmums man bija aprēķinājis aptuveni 3000 eiro,” stāsta Eduarda Smiļģa ielas 1. nama iedzīvotājs Lauris Ērenpreiss, “pirms trim gadiem par šo nelikumību iesniedzu prasību administratīvā rajona tiesā, kas atzina, ka man ir taisnība. Arī apgabaltiesā, kurā man labvēlīgais spriedums tika pārsūdzēts, atzina, ka šādi rēķini ir nelikumīgi. Kaut arī tiesa lēmusi, ka “RNP” līdz 30. oktobrim jāveic pārrēķins, apsaimniekotājs joprojām nav izpildījis tiesas lēmumu. Tāpēc esmu atnācis šeit, lai vēlreiz pievērstu sabiedrības uzmanību tam, kas notiek šajā uzņēmumā.”

“Šis pikets ir turpinājums tam tracim, ko radījis vienpusīgais VK ziņojums,” spriež “Rīgas namu pārvaldnieka” valdes priekšsēdētājs Ivo Lecis, “ar drūzmēšanos pie uzņēmuma durvīm gan neko neatrisināsim. Mūsu pārstāvjiem jātiekas ar katra dzīvojamā nama iedzīvotājiem atsevišķi un kopīgi jāizrunā tās problēmas, kuras viņus nodarbina.” Uzņēmuma vadītājs piebilda, ka šim piketam esot politiska piegarša, jo to organizējis Rīgas domē pārstāvētās opozīcijas partijas “Vienotība” deputāts Valdis Gavars.

V. Gavars, kurš arī bija piketētāju rindās, man atzina, ka patiešām organizējis šo piketu. Bet darījis to nevis tāpēc, ka gribētu gūt kādu atbalstu savai partijai, bet gan tāpēc, ka Rīgas domes deputātiem jāsaprot – Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem nav gadījuma raksturs, uzņēmumā ilgstoši nodarbojas ar dzīvokļu īpašnieku naudas izšķērdēšanu un nepamatotu apsaimniekošanas maksas celšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. SC SIA ” Rigas namu parvaldnieks ” un parejas SC SIA `s ,visas,bez iznemuma, regulari nesodoti izlaupa Valsts budzetu un Rigas iedzivotaju naudas makus.

 2. Zini, izmanto un aizsargā savas Likumīgās TIESĪBAS!
  .
  Šajā valstī pašreiz spēkā esošās likumdošanas attiecīgie normatīvie akti (NA) ir pietiekami kvalitatīvi, lai Latvijas iedzīvotājiem, t.sk. arī VISIEM, kuri izmanto pašvaldību u.c. “komunālbiznesmeņu” sniegtos ūdens piegādes / kanalizācijas, apkures, kā arī apsaimniekošanas / pārvaldīšanas u.c. pakalpojumus, būtu VISAS nepieciešamās iespējas gana efektīvi un pilnvērtīgi realizēt un aizsargāt savas Likumīgās Tiesības.
  .
  Iespējamajiem interesentiem – skat. attiecīgo informāciju interneta portāla “MANASTIESIBAS.LV” diskusiju “Forumā”.
  .
  T.sk. “Foruma” tematiskajās sadaļās –
  .
  – “Dzīvokļa tiesības”;
  – “Administratīvās tiesības”;
  – “Personas datu aizsardzības tiesības”
  .
  u.c., kopumā 26 tematiskās sadaļas.
  .
  Ir sacīts: “Viens Likums un viena Taisnība VISIEM!” 😉

 3. Šajā valstī pašreiz spēkā esošās likumdošanas attiecīgie normatīvie akti (NA) ir pietiekami kvalitatīvi, lai Latvijas iedzīvotājiem, t.sk. arī VISIEM, kuri izmanto pašvaldību u.c. “komunālbiznesmeņu” sniegtos ūdens piegādes / kanalizācijas, apkures, kā arī apsaimniekošanas / pārvaldīšanas u.c. pakalpojumus, būtu VISAS nepieciešamās iespējas gana efektīvi un pilnvērtīgi realizēt un aizsargāt savas Likumīgās Tiesības.

  Iespējamajiem interesentiem – skat. attiecīgo informāciju interneta portāla “MANASTIESIBAS.LV” diskusiju “Forumā”:

  http://www.manastiesibas.lv/pun/index.php

  t.sk. “Foruma” tematiskajās sadaļās –

  – “Dzīvokļa tiesības”:
  http://www.manastiesibas.lv/pun/viewforum.php?id=20

  – “Personas datu aizsardzības tiesības”:
  http://www.manastiesibas.lv/pun/viewforum.php?id=16

  u.c., kopumā 26 tematiskās sadaļas.

  Ir sacīts: “Viens Likums un viena Taisnība VISIEM!” 😉

Draugiem Facebook Twitter Google+