Ilmārs Latkovskis
Ilmārs Latkovskis
Foto – LETA

Prasa reformēt integrācijas politiku 1

Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija vakar rezolūcijā aicināja Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) reformēt integrācijas politiku, taču šajā dokumentā neformulēja kopīgu nostāju jautājumos par pilsonības piešķiršanas kārtību nepilsoņu bērniem un krievu valodas izmantošanu amatpersonu saziņā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Lasīt citas ziņas

Saeimas komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis (NA) skaidroja, ka nepilsoņu bērnu pilsonības piešķiršanas kārtības jautājumā viņam ir vienāda nostāja ar paša politisko spēku, kas neredz pamatu izmaiņu veikšanai. Viņš norādīja, ka jau pašreizējā sistēma ir demokrātiska, jo ļauj vecākiem izvēlēties. Arī deputāts Hosams Abu Meri (V) norādīja, ka vecākiem būtu jāsaglabā tiesības izvēlēties, vai reģistrēt savu bērnu kā pilsoni.

Komisijas sēdē tika uzklausīta Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa izveidotās Sabiedrības saliedētības politikas ekspertu grupas vadītāja Liesma Ose. Viņa uzsvēra, ka eksperti ir “apgāzuši” priekšstatu par integrācijas politikas izgāšanos un ka ir nepieciešams vairāk informēt par sabiedrības saliedētības veiksmes stāstiem. Ose arī akcentēja, ka sabiedrības integrācija ir jāīsteno, pamatojoties uz pētījumos konstatētām atziņām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā rakstīts, prezidenta izveidotā ekspertu grupa novembra beigās publiskoja ziņojumu, kurā pauda, ka vien atsevišķi politikas veidotāji izvēlas runāt tikai latviešu valodā, neraugoties uz viņus intervējošā medija un tā auditorijā lietoto valodu. Ekspertu ieskatā divvirzienu komunikācija ar mazākumtautībām ir būtisks nacionālās drošības faktors, tikai šāda pieeja pakāpeniski veidojot savstarpēju uzticēšanos. “Labu piemēru rāda tie politikas veidotāji un ierēdņi, kuri ar krievvalodīgajiem medijiem runā to auditorijas vairākuma valodā,” norādīts darba grupas ziņojumā.

Kritiku ekspertu grupas ieteikumam amatpersonām krievvalodīgiem medijiem intervijas sniegt krievu valodā iepriekš pauda Valsts valodu centra direktors Māris Baltiņš, nodēvējot to par nepārdomātu un no valodas politikas viedokļa aplamu.