Latvijā
Sabiedrība

Prasa saglabāt 52 kokus Pārdaugavā un apdraudēto ekosistēmu LU Botāniskajā dārzā0


Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs.
Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs.
Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs.

Lai saglabātu apdraudēto ekosistēmu Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā, portālā “ManaBalss” publicētās iniciatīvas autore aicina nepieļaut 52 koku izciršanu zaļajā teritorijā Pārdaugavā.

Šis jautājums patlaban ir publiskajā apspriešanā, un autore aicina īsā laikā – līdz publiskās apspriešanas beigām 2019. gada 4. novembrī ‒ savākt atbalsta parakstus šādam kolektīvajam iesniegumam. Tas tiks iesniegts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā un Rīgas domē.

Iniciatīvas autore Ingrīda Ērenpreiss ir biedrības “Aleju aizsardzība” vadītāja, un viņas mērķis ir izvērsta ekoloģiskā tīkla ieviešana Latvijas pilsētvidē. 52 apdraudēto koku liktenis ir daļa no tā.

Saistītie raksti

“Ideālais risinājums būtu šo zaļo ekoloģisko teritoriju ar lakstīgalām pievienot LU Botāniskajam dārzam, kā tas bija 1970.-80. gados,” par konkrēto priekšlikumu raksta I. Ērenpreiss.

Viņa norāda, ka šādi tiks nodrošināta arī dabas un kultūras mantojuma saglabāšana atbilstīgi Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas 2010. gada atzinumam “Nepieciešamība piemērot integrētu pieeju pilsētvides atjaunošanā”.

LA.lv