Mobilā versija
Brīdinājums +8.6°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
30. novembris, 2015
Drukāt

Prasības par 70 miljoniem eiro

Foto-LETAFoto-LETA

Zvērināts advokāts Aldis Gobzems.

Aizvadītajā nedēļā tiesā iesniegtas vēl divas Zolitūdes traģēdijas civilprasības no bojāgājušo tuviniekiem, informē advokāts Aldis Gobzems.

Viena no prasībām iesniegta Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā, bet otra – Rīgas rajona tiesā. Abas prasības iesniegtas par 70 miljonu eiro kompensācijas piedziņu. Turklāt pagājušajā nedēļā iesniegtas vēl divas prasības Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesā, viens pieteikums Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā un vēl viens Rīgas rajona tiesā. Prasības iesniegtas par 70 miljonu eiro kompensācijas piedziņu. Prasības vērstas pret SIA “Maxima Latvija”, SIA “Tineo” un SIA “Homburg Zolitude”. Patlaban dažādās Latvijas tiesās tiek skatītas 13 ar Zolitūdes traģēdiju tieši saistītas civillietas, un kopējā prasību summa tajās pārsniedz 635 miljonus eiro. Ar civilprasībām tiesā vērsušies nelaimē cietušie, kā arī bojāgājušo tuvinieki, tostarp bojāgājušo ugunsdzēsēju ģimenes. Vairākas līdzīgas prasības tikušas apvienotas. Atbildētāju statusā pārsvarā dominē “Maxima Latvija”, “Homburg Zolitude” un “Tineo”, taču prasības tiek uzturētas arī pret valsti, arhitektu biroju “Kubs”, SIA “Re&Re”, Rīgas domi un SIA “HND Grupa”. Vairākās civillietās prasības daļā pret šiem atbildētājiem tikušas izbeigtas.

Pievienot komentāru

Pasniegtas Baltijas Asamblejas balvasProfesore Maija Dambrova no Latvijas ceturtdien, 27.oktobrī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu zinātnē, kas piešķirta par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta "Mildronāts" darbības mehānismu izpētē.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+