×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. jūlijs, 2012
Drukāt

Prasības pedagogam

Foto - LETAFoto - LETA

Esmu angļu valodas skolotāja jau 10 gadus. Ir iegūts bakalaura grāds filoloģijā un maģistra grāds pedagoģijā, taču man saka, ka es vairs nevaru strādāt par skolotāju, jo nav pedagoģiskās kvalifikācijas. Vai tā taisnība? 
I.B.

 

Izglītības un zinātnes ministrijas Politikas iniciatīvu un attīstības departamentā noskaidrojām, ka Ministru kabineta “Noteikumu par prasībām pedagogiem nepieciešamajai izglītībai un profesionālajai kvalifikācijai” 2.1. un 3.1. apakšpunktā ir teikts: lai strādātu pamatizglītības vai vispārējās vidējās izglītības pedagoga amatā, nepieciešama profesionālā augstākā pedagoģiskā izglītība un skolotāja (pasniedzēja) kvalifikācija atbilstoši izglītības pakāpei, mācību priekšmetam vai kursam vai minēto noteikumu 2.8., 2.9., 2.10. vai 2.11. apakšpunktā noteiktā tālākizglītība.

Savukārt noteikumu pielikuma piezīmju 1. punktā teikts, ka tiesības strādāt pamatizglītības vai vispārējās vidējās izglītības pedagoga amatā ir arī personām, kas pabeigušas augstākās izglītības studiju programmas:

* pēc kuru apguves piešķirta profesionālā kvalifikācija mācāmajam priekšmetam atbil­stošā zinātnes nozarē (filologs, matemātiķis, fiziķis, ķīmiķis, vēsturnieks, filozofs, ģeogrāfs, biologs, mākslinieks, diriģents, muzikologs, komponists, vokālists, instrumentu mūziķis, horeogrāfs, režisors, bibliotekārs), ja studiju programmā ietverta pedagoģiskā prakse vai līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai pedagoģiskā darba stāžs ir seši gadi, vai apgūts pedagoģijas un psiholoģijas kurss;

* pēc kuru apguves iegūts maģistra vai doktora grāds pedagoģijā vai mācāmajam priekšmetam atbilstošā zinātnes nozarē, un tā iegūšanai izstrādātais zinātniskais darbs ir saistīts ar attiecīgās izglītības pakāpes vai mācāmā priekšmeta metodiku vai didaktiku.

Ņemot vērā normatīvajos aktos noteikto, ir daudzi nosacījumi, kurus iespējams precizēt, iepazīstoties tikai ar pedagoga izglītības dokumentiem un informāciju par darba pieredzi. Tāpēc iesakām tomēr sazināties ar kādu Izglītības un zinātnes ministrijas speciālistu pa tālruni 67047947.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+