×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. jūnijs, 2014
Drukāt

Prasību par domes sēžu audioierakstu atliek uz gadu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Saeima ceturtdien, 19.jūnijā, grozīja likumu “Par pašvaldībām”, līdz 2015.gada 1.jūlijam pagarinot termiņu, no kura pašvaldībām obligāti jānodrošina domes sēžu ierakstīšana audioformātā. Līdz šim bija noteikts, ka audio ierakstīšana un ieraksta ievietošana pašvaldības mājaslapā jānodrošina no šī gada 1.jūlija.

Termiņš pagarināts, jo daudzas pašvaldības nav spējušas rast nepieciešamo finansējumu audioieraksta tehniskajam nodrošinājumam, lai veiktu audioierakstu apstrādi un rediģēšanu saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzības prasībām, nodrošinātu translācijas aprīkojuma uzstādīšanu un tā darbību, kā arī sagatavotu audioierakstus publicēšanai pašvaldības mājaslapā. Tāpat pašvaldībām problēmas sagādā mājaslapas audio moduļa izveidošana un failu uzglabāšana, teikts likumprojekta anotācijā.

Grozot pašvaldību likumu un pagarinot audioierakstu ieviešanas termiņu, plānots, ka pašvaldības spēs rast nepieciešamo finansējumu audioierakstu tehniskā aprīkojuma iegādei, kā arī varēs iepazīties ar citu pašvaldību pieredzi, kas jau būs ieviesušas domes sēžu audio ierakstīšanu, informēja Saeimas preses dienestā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji komisijas deputātiem apliecināja, ka, konsultējoties ar Datu valsts inspekciju, sagatavos vadlīnijas pašvaldībām, kā nodrošināt fizisko personu datu aizsardzības prasību ievērošanu, cik ilgi ieraksti glabājami un citus ieteikumus.

Saeima noteica, ka grozījumi pašvaldību likumā stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+