Latvijā
Rīga

Prasīs izvērtēt transporta atlaižu piemērošanu Krievijas pensionāriem14


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto LETA

Rīgas domes deputāts Juris Pūce (LA) nolēmis pieprasīt Rīgas domes Satiksmes departamentam skaidrojumu par sabiedriskā transporta maksas atvieglojumu piešķiršanu Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas pilsoņiem agrākā vecumā nekā Latvijas, un lūgs to izvērtēt Valsts Kontrolei un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM), apstiprināja deputāts.

SIA “Rīgas satiksme” (RS) braukšanas maksas atlaides piešķir vairākām iedzīvotāju grupām, tostarp – nestrādājošiem pensionāriem. Kā vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”, nestrādājošie Latvijas pilsoņi un nepilsoņi bez maksas RS transportlīdzekļos var braukt no 63 gadu vecuma, bet Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas pensionāri agrāk – jau no 55 gadu vecuma.

Pūce paskaidroja, ka pie Satiksmes departamenta vērsīsies ar lūgumu sniegt viņam informāciju par izmaksāto summu apmēriem un lūgs paskaidrot, uz kāda pamata veiktas šīs kompensācijas, jo Rīgas domes saistošie noteikumi neļauj neņemt vērā Latvijas likumos noteikto pensionēšanās vecumu.

“Rīgas domes saistošie noteikumi neskaidro terminu “vecuma pensionārs”, tātad jālieto citos normatīvajos aktos minētais skaidrojums. Proti, likums “Par valsts pensijām”, kurā ir skaidri noteikts, no kāda vecuma cilvēks var pretendēt būt par vecuma pensionāru. RS un departaments tīri formāli nedrīkst interpretēt šo noteikumu normu un neņemt vērā Latvijā noteikto pensionēšanās vecumu, kas ir 63 gadi,” skaidroja deputāts.

Pūce norādīja, ka šie Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas pilsoņi atlaides var saņemt tikai tad, ja ir deklarējuši savu dzīvesvietu Rīgā un tātad ir pastāvīgi Latvijas iedzīvotāji. “Ja dome vēlas piešķirt atlaides no 55 gadu vecuma – nekādu problēmu, bet tad tas ir jādara arī Latvijas pilsoņiem. Pret visiem ir jābūt vienādai, demokrātiskai attieksmei,” sacīja Pūce.

Viņš norādīja, ka vērsīsies arī pie Valsts kontroles un VARAM ar lūgumu izvērtēt atlaižu piešķiršanas tiesiskumu un novērst, viņaprāt, pretlikumīgo rīcību.

LA.lv