×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. septembris, 2014
Drukāt

Prasīs naudu VDK komisijas darbam

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Saeimas Sabiedrības saliedētības komisija nolēmusi rakstīt vēstuli Ministru rezidentei Laimdotai Straujumai, aicinot viņu gādāt par to, lai tiktu piešķirts finansējums Valsts drošības komitejas (VDK) darbības izpētei.

Jau rakstīju, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), balstoties uz Saeimas lēmumu, izveidoja komisiju, kurai zinātniski jāizpēta VDK dokumenti pirms to nodošanas atklātībai. Taču finansējums komisijas darba sākšanai nav rasts. Komisijā aprēķināts, ka šogad telpu īrei un lai sagatavotos izpētei, būtu nepieciešami 32 000 eiro. Taču neoficiāla informācija liecina, ka IZM no iekšējiem resursiem bija gatava atvēlēt ne vairāk kā 3000 eiro.

“Tas nav labi, ka komisija nevar sākt darbu finanšu trūkuma dēļ,” norāda Saeimas Saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis. Tāpēc deputāti vienojās ne tikai rakstīt vēstuli, bet arī runāt par šo problēmu savās frakcijās. VDK Dokumentu izpētes komisijas priekšsēdētājs vēsturnieks Kārlis Kangeris teic: “Tā nedrīkst būt, ka Saeima pieņem lēmumu, bet ministrija nevirza tālāk šā lēmuma izpildi.” No nākamā gada budžeta komisija cer saņemt 250 000 eiro, lai varētu sākt nopietnu izpēti. Vakardienas Saeimas komisijas sēdē bija plānots runāt arī par to, kā komisijas darba rezultāti varētu atsaukties uz sabiedrības saliedētību, taču šai tēmai sēdē neatlika laika, jo nācās apspriest naudas problēmas.

Sēde bija slēgta pēc Saeimas deputātu ierosinājuma. I. Latkovskis skaidro, ka nekādi noslēpumi sēdē nav apspriesti, taču daži deputāti baidījušies, ka priekšvēlēšanu gaisotnē VDK tematika varētu tikt izmantota politiskiem mērķiem, ja sēdē klāt būtu mediju pārstāvji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+