Mobilā versija
+3.1°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
21. novembris, 2013
Drukāt

Prasīs rosināt eiro referendumu

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuvas valdošajā koalīcijā ietilpstošās partijas “Kārtība un taisnīgums” plāno rosināt parakstu vākšanu, lai tiktu rīkots referendums par eiro ieviešanu valstī.

Ja partijai izdosies savākt 50 tūkstošus parakstu, parlamentam būs jāizvērtē iespējas rīkot referendumu atbilstoši likumam par pilsoniskajām likumdošanas iniciatīvām. Partijas līderi sestdien plāno sanāksmi Lietuvas dienvidu kūrortpilsētā Birštonā, lai pieņemtu atbilstošu lēmumu un izvēlētos datumu, kad sāksies parakstu vākšana. “Kārtība un taisnīgums” parakstu vākšanu rosina pēc tam, kad partijas līderim Eiropas Parlamenta deputātam Rolandam Paksam neizdevās iegūt valdošās koalīcijas partiju atbalstu referenduma idejai. Lietuvas valdošo koalīciju veido Sociāldemokrātu partija, partijas “Kārtība un taisnīgums” un “Poļu vēlēšanu akcija”, kā arī Darba partija. Lietuvas kreisi centriskā valdība sociāldemokrāta Aļģirda Butkeviča vadībā iecerējusi ieviest eiro 2015. gadā, tomēr pagaidām nav skaidrs, vai Lietuva laikus spēs izpildīt eiro ieviešanas kritērijus.

Pievienot komentāru

Britu eksministrs: Krievija iejaukusies Lielbritānijas vēlēšanās (2)Tam, ka Krievija tiešā veidā iejaukusies Lielbritānijas vēlēšanās, ir skaidras liecības, Lielbritānijas parlamentā paziņojis bijušais Eiropas lietu valsts ministrs Kriss Braients. Nule
Draugiem Facebook Twitter Google+